Kragujevčanke bez snage za preokret

U utakmici bez većeg takmičarskog značaja, košarkašice Radničkog poražene su u „SBB hali Jezero“ od beogradskog Partizana, rezultatom 59:74 (11:7, 14:30, 18:17, 16:20).

Nakon prilično neefikasne prve četvrtine u kojoj je postignuto svega 18 poena, usledila je kanonada Beograđanki u drugoj deonici za velikih „plus 12“ nakon prvih dvadeset minuta igre (37:25).

Pokušavale su Kragujevčanke da uhvate rezultatski priključak u nastavku utakmice, ali su „crno-bele“ uspešno odolevale i čuvale dvocifreno vođstvo sve do sredine završnog perioda igre, kada su učenice trenera Nenada Milovanovića uspele da priđu na samo četiri poena „minusa“ (56:52). Tu su „crvene dame“ ostale bez daha, što su Beograđanke iskoristile da ponovo vrate dvocifrenu prednost i rutinski reše utakmicu u svoju korist.

U pobedničkom timu istakle su se Sofija Olić i Anđela Gligić sa po 15 postignutih poena, a sledile su ih Jovana Boričić i Nina Samardžić sa po 14.

U ekipi trenera Nenada Milovanovića najbolji utisak ostavila je Neda Vasović sa 18 poena, dok je Tijana Jelić stala na 11.

Sa skorom od šest pobeda i trinaest poraza, košarkašice Radničkog trenutno zauzimaju deveto mesto na tabeli Prve ženske lige Srbije sa 25 osvojenih bodova.

Sledi nova dvonedeljna pauza u prvenstvu, koju će Kragujevčanke iskoristiti da se što bolje pripreme za predstojeće gostovanje ekipi Radivoja Koraća 19. marta.