Kragujevčani pali u produžetku

I pored velike želje i borbenosti, košarkaši Radničkog nisu uspeli da do dođu do „brejka“ na gostovanju ekipi Vršca u utakmici 25. kola Košarkaške lige Srbije. Nakon regularnih četrdeset minuta igre rezultat je bio izjednačen – 80:80, da bi u dodatnih pet minuta igre domaćin bio uspešniji, tako da je na kraju slavio sa 93:88 (18:29, 21:12, 20:19, 21:20, 13:8).

Izabranici trenera Filipa Soceka su nakon sjajno odigrane prve deonice, koju su okončali sa dvocifrenom prednošću (29:18), u drugoj četvrtini doživeli potpuni kolaps, što je ekipa Vršca iskoristila da smanji rezultatski deficit, pa čak i da nakratko preuzme vođstvo.

Tokom treće deonice ekipe su se neprestano smenjivale u vođstvu, a u završni kvartal Radnički je ušao sa prednošću od „pola koša“ (60:59).

Rezultatska klackalica nastavljena je i u poslednjem periodu igre. Kragujevčani su u par navrata uspevali da dođu do četiri-pet poena prednosti, ali su Vrščani vrlo brzo vraćali rezultatski balans. Na ulasku u poslednji minut utakmice Radnički je imao poen „viška“ (79:78), ali je iskusni Dimić pogotkom sa poludistance vratio prednost domaćem timu (80:79). Na drugoj strani, Đerasimović je bio polovičan sa linije penala za konačnih 80:80, tako da se ušlo u produžetak.

Vrščani su u dodatnih pet minuta igre imali više svežine, pa su na kraju zasluženo slavili rezultatom 93:88.

Utakmicu u vršačkom „Milenijumu“ obeležio je kapiten Radničkog Raško Katić sa 28 poena i 9 skokova. Pored Katića, dvocifren u kragujevačkom timu bio je još samo Marko Đerasimović, koji je ubacio 17 poena.

Miloš Dimić bio je najefikasniji u vršačkom timu sa 17 poena. Sledili su ga Vojin Ilić sa 15, Toma Vasiljević sa 13 i Bratislav Jeković sa 11 postignutih poena.

Nakon devetog uzastopnog poraza, Radnički je ostao u donjem delu tabele sa 33 osvojena boda.

Kragujevčane u četvrtak, 10. marta, očekuje verovatno presudan meč u borbi za opstanak protiv Kolubare u Lazarevcu.

VRŠAC – RADNIČKI 93:88 (18:29, 21:12, 20:19, 21:20, 13:8)