Kragujevčanke bez milosti protiv novajlije u ligi

Rutinskom igrom rukometašice Radničkog došle su do novih bodova u Super B ligi Srbije, pošto su sinoć na parketu „SBB hale Jezero“ demolirale ekipu Đerdapa iz Kladova, u utakmici 8. kola – 35:15 (18:6).

Izabranice Rodoljuba Kurandića nisu imale milosti prema novajliji u ligi, koji je pretrpeo pravi rezultatski debakl u „Jezeru“.

Već na poluvremenu Kragujevčanke su imale dvocifrenu prednost, što je dalo prostora treneru Kurandiću da rastereti igračice sa većom minutažom i šansu pruži mlađim snagama.

Na kraju je Radnički utakmicu završio sa duplo više postignutih golova u odnosu na svog rivala, koji je pokazao da svojim kvalitetom ne može parirati jednoj od najboljih ekipa u ligi.

Utakmicu u „Jezeru“ obeležila je Teodora Veličković sa 11 pogodaka, dok se na drugoj strani istakla Ana Radić Julardžija sa 4 postignuta gola.

RK RADNIČKI  – ŽRK ĐERDAP 35:15 (18:6)

Dvorana: „SBB hala Jezero”.
Gledalaca: 150.
Sudije: Nemanja Živić, Aleksandar Rilak.
Sedmerci: Radnički 6 (4), Đerdap 5 (2).
Isključenja: Radnički 6 min, Đerdap 10 min.

RADNIČKI: Nedeljković 1, Veličković 11, Srećković , Bjelak 5, Filipović , Knežević 6, Blagojević, Hasanović (4 odbrane, 2 sedmerca), Vlašković 3, Savić (6 odbrana, sedmerac), K. Petrović 3, Stoiljković 2, Vasić 3, Todorović 1, T. Petrović.

ĐERDAP: Grekulović (1 odbrana), Perović 3, Bekerević, Đurović, Đorđević, Dokić, Stojković (6 odbrana), Ranisavljević 3, Radić 4, J. Mitrović 3, A. Mitrović 2.

Igračica utakmice: Teodora Veličković (Radnički)

Nakon ovog trijumfa i remija ekipe Bora na gostovanju u Pančevu, Radnički se dodatno učvrstio na čelu tabele sa tri boda više u odnosu na Boranke.

Sledećeg vikenda Kragujevčanke putuju za Beograd, gde će odmeriti snage sa poslednjeplasiranim Juniorom, koji još uvek čeka na svoje prve bodove u ligi.

JOVANIN JUBILEJ

Uoči samog početka utakmice, upriličena je mala svečanost za Jovanu Stoiljković, koja je sinoć odigrala petstotu utakmicu u profesionalnoj karijeri. Tom prilikom Jovani su uručeni prigodni pokloni, a sve devojke su ponele majicu u njenu čast.