Kraguj prešao preko Begeja

U poslednjoj utakmici 12. kola Prve lige Srbije, odbojkašice Kraguja zabeležile su jako važan trijumf u Zrenjaninu nad istoimenom ekipom rezultatom 3:0, po setovima (25:19, 25:18, 25:23). Značaj ove pobede uveličao je poraz beogradskog Radničkog u Gornjem Milanovcu, pa su Kragujevčanke sada uvećale svoju bodovnu prednost u odnosu na ekipu sa Crvenog krsta i učvrstile se na liderskoj poziciji.

Kraguj je u sva tri seta prikazao jako sigurnu igru, kakva i priliči lideru na tabeli i pretendentu za najviši rang. Domaći tim je u trećem setu pružio najžešći otpor, ali su Kragujevčanke pokazale mirnoću u tim trenucima i uspele da rutinski privedu meč kraju, i na taj način osvoje sva tri boda na ovom neugodnom gostovanju.

Sada Kraguj ima četiri boda prednosti u odnosu na Radnički iz Beograda, koji je poražen od Takova u Gornjem Milanovcu, pa će izabranice trenera Mratinkovića znatno rasterećnije dočekati derbi sa ekipom sa Crvenog krsta, koji je na programu narednog vikenda u Kragujevcu.