Drama u „Jezeru“ pripala Zvezdi

Odbojkaši Radničkog poraženi su od Crvene zvezde u derbi meču 12. kola Viner Štediša Super lige rezultatom 2:3 (17:25, 20:25, 26:24, 27:25, 13:15). Kragujevčani su posle vođstva gostiju od 0:2, uspeli da dođu do izjednačenja, ali su crveno-beli u dramatičnoj završnici taj-brejka ipak došli do pobede.

Veoma uzbudljiv meč viđen je večeras na parketu hale „Jezero“. Duel Radničkog i Crvene zvezde opravdao je epitet derbija kola, a na kraju su Beograđani slavili posle 131 minuta igre.

Prva dva seta pripala su crveno-belima i malobrojna publika u „Jezeru“ tada je verovatno pomislila da će mlada ekipa Radničkog ubeležiti još jedan prvenstveni poraz. Međutim, Kragujevčani se bude i u veoma uzbudljivim završnicama uspevaju da reše treći i četvrti set, i tako dođu nadomak preokreta. Ipak, u taj-brejku odbojkašima Radničkog je u ključnim trenucima popustila koncentracija, pa su se gosti u Beograd vratili sa dva boda u džepu.

Najbolji akter meča bio je korektor crveno-belih Dušan Petković sa 23 poena, koji se u četvrtom setu teže povredio, prilikom jednog nezgodnog doskoka. Milan Stolović pridodao je 19 poena. U redovima Radničkog, još jednu odličnu partiju pružio je Lazar Ćirović, koji je ubeležio 17 poena, dok je Uglješa Ilić zabeležio 15 poena.

Ovo je drugi uzastopni poraz Kragujevčana u Super ligi, a šesti u sezoni. U narednom kolu izabranici trenera Predraga Srećkovića gostuju poslednjeplasiranom Jedinstvu u Staroj Pazovi, koje ima samo jedan osvojen bod posle dvanaest odigranih kola, pa će to biti lepa prilika da se prekine ova loša serija „đavola“. Pre toga, Radnički u sredu igra revanš meč četvrtfinala Kupa Srbije sa Partizanom.

Radnički – Crvena zvezda  2:3 (17:25, 20:25, 26:24, 27:25, 13:15)

Dvorana: „Jezero“.