Ekonomac pred direktnom promocijom u Prvu futsal ligu Srbije

Pobedom nad ekipom Jastrepca iz Blaca – 7:4 (2:2), kragujevački Ekonomac našao se nadomak direktnog plasmana u Prvu futsal ligu Srbije. Nekadašnji prvak države bi osvajanjem boda u derbiju sa ekipom Novog Sada u narednom kolu i matematički obezbedio povratak u elitno društvo.

Susret sa uvek neugodnim Blačanima bio je od velikog značaja za ekipu trenera Vidana Bojovića u njenom pohodu na viši rang takmičenja. Zbog toga i ne čudi što su popularni „studenti“ od prvog minuta krenuli da opsedaju gol gostiju iz Blaca, koji su samo zahvaljujući bravurama svog golmana Petra Nikolića uspeli da izbegnu pravu katastrofu na samom početku meča.

Umesto da vode sa 2-3 gola razlike, Kragujevčani su nakon osam minuta igre imali zaostatak od dva gola. Prvo je Miljković u 7. minutu uspeo da jedan odbitak smesti u mrežu domaćina, da bi minut kasnije Spasić posle udarca iz ugla povisio na 2:0.

Početni šok nije demoralisao Šumadince, već ih je, naprotiv, samo naterao da dodatno intenziviraju pritisak ka golu svog rivala. Lazar Marinković je u 15. minutu konačno otključao bravu Blačana, da bi samo minut kasnije Vasić iz dva pokušaja uspeo da matira sjajnog Nikolića za izjednačenje – 2:2.

Mogao je Ekonomac i do preokreta u završnim minutima prvog poluvremena, ali je Marko Stojanović propustio da realizuje kazneni udarac sa deset metara.

Najlepši detalj utakmice viđen je u 23. minutu, kada je posle auta koji je izveo Stojčevski, Kristijan Vasić strahovitim volej udarcem „pocepao“ mrežu gostujućeg tima.

Tri minuta kasnije kapiten Ekonomca našao se u ulozi asistenta, kada je sjajnom dubinskom loptom proigrao Milivojevića, koji rutinski vara Nikolića za već osetnih 4:2 u korist Kragujevčana.

Da gostima nema spasa bilo je jasno u 31. minutu, nakon što je Andreja Stojčevski posle duplog pasa sa Milivojevićem obezbedio Kragujevčanima prednost od tri gola.

Dva minuta kasnije Milivojević uspeva da se po drugi put upiše u listu strelaca, da bi par sekundi kasnije to pošlo za nogom i Lazaru Marinkoviću, koji je kaznio igru gostiju sa igračem više u polju.

Blago opuštanje domaćih u samom finišu utakmice Blačani su iskoristili da golovima Radenkovića i Spasića ublaže ubedljiv poraz.

Dva kola pre kraja sezone u Drugoj futsal ligi Srbije, Ekonomac se nalazi na čelu tabele sa 39 osvojenih bodova, jedanaest više u odnosu na obrenovački Palež i ekipu Novog Sada, koji imaju jednu, odnosno dve utakmice zaostatka u odnosu na Kragujevčane.

„Studente“ u narednom kolu očekuje gostovanje drugoplasiranom Novom Sadu, gde bi im i bod garantovao direktan plasman u najviši rang takmičenja.

EKONOMAC – JASTREBAC 7:4 (2:2)

„SBB hala Jezero“.
Gledalaca: 350.
Sudije: N. Radić, P. Lazarević, Đ. Ninić.
Strelci: 0:1 Miljković u 7, 0:2 Spasić u 8, 1:2 L. Marinković u 15, 2:2 Vasić u 16, 3:2 Vasić u 23, 4:2 Milvojević u 26, 5:2 Stojčevski u 31, 6:2 Milivojević u 33, 7:2 L. Marinković u 33, 7:3 Radenković u 39, 7:4 Spasić u 40.
Žuti kartoni: Digić (Ekonomac), Petrović, Vuletić (Jastrebac).

EKONOMAC: ĐUROVIĆ, DIGIĆ, VASIĆ, L. MARINKOVIĆ, STOJČEVSKI, Milenković, Mirković, Milivojević, Nedeljković, Stojanović, Dimitrijević.

JASTREBAC: NIKOLIĆ, PETROVIĆ, SPASIĆ, KNEŽEVIĆ, VULETIĆ, Vukadinović, Pavlović, Stojanović, Ćalina, Radenković, Miljković.