Ekonomac nadomak povratka u prvoligaško društvo

Osvajanjem boda na gostovanju ekipi Gvozdenog puka u Nišu u zaostaloj utakmici 17. kola Druge futsal lige Srbije, kragujevački Ekonomac napravio je još jedan veliki korak ka direktnom plasmanu u najviši rang takmičenja, Prvu futsal ligu Srbije – 5:5 (4:3).

Publika u niškoj hali „Šivara“ mogla je da uživa u zaista spektakularnoj futsal predstavi, koja je obilovala uzbuđenjima i golovima.

Ekonomac je prvi došao do prednosti, i to već u 3. minutu utakmice, kada je reprezentativac Srbije Andreja Stojčevski uspeo da „načne“ mrežu Nišlja. Đačanin je u 7. minutu poravnao rezultat, da bi sedam minuta kasnije omogućio preokret niškom timu (2:1).

Finiš prvog poluvremena donosi pravi „blickrig“ Kragujevčana, koji u roku od tri minuta postižu tri gola i vraćaju rezultatsku prednost na svoju stranu, a konačan rezultat prvog dela igre postavio je Miljković u 20. minutu – 4:3 za Ekonomac.

Domaći bolje otvaraju drugo poluvreme i pogotkom Stojanovića stižu do egala (4:4), koji nije dugo potrajao, s obzirom da je Aleksa Milivojević dva minuta kasnije obezbedio novo vođstvo popularnim „studentima“ (5:4).

Da tri boda ne završe na kontu lidera, pobrinuo se Dušan Ristić, koji je u poslednjim sekundama utakmice pogodio za konačnih 5:5.

Ekonomac je ovom pobedom zadržao čelnu poziciju na tabeli sa 36 osvojenih bodova, osam više u odnosu na najbliže pratioce Novi Sad i Palež. Kragujevčani bi već ovog vikenda mogli da proslave povratak u elitu, ukoliko na svom parketu savladaju ekipu Jastrepca iz Blaca.

GVOZDENI PUK – EKONOMAC 5:5 (3:4)