Ekonomac osigurao jesenju krunu

Pobedom na gostovanju nekadašnjem prvoligašu, ekipi Jastrepca iz Blaca, rezultatom 4:1 (1:0), kragujevački Ekonomac osigurao je zvanje jesenjeg prvaka u Drugoj futsal ligi Srbije.

„Studenti“ su otpor Blačana slomili sa tri munjevita pogotka sredinom drugog poluvremena.

Mreža domaćina prvi put se zatresla u finišu prvog poluvremena, kada je Lazar Marinković pronašao način da nadmudri golmana Jastrepca Petra Nikolića. Na 2:0 povisio je Saša Digić u 27. minutu, da bi potom u vrlo kratkom vremenskom rasponu Andreja Stojčevski i Aleksa Milivojević uspeli da pogode metu i udvostruče prednost Kragujevčana.

Počasni pogodak Andrijana Kneževića u 36. minutu bio je sve što su domaći uspeli da učine na ovom meču.

Kolo pre kraja jesenjeg dela takmičenja u Drugoj futsal ligi Srbije, Ekonomac se nalazi na čelu tabele sa sedam bodova prednosti, ali i utakmicom više u odnosu na svog najbližeg pratioca, ekipu Novog Sada.

Kragujevčani tačku na jesenji deo sezone stavljaju gostovanjem beogradskom Studentu predstojećeg vikenda.

JASTREBAC – EKONOMAC 1:4 (0:1)

BLACE
Hala „Čika Duško Jovanović“.
Sudije: Petar Radojičić, Miloš Jocović i Predrag Vujić.
Strelci: Knežević u 36. minutu za Jastrebac, a L. Marinković u 17, Digić u 27, Stojčevski u 32. i Milievojević u 32. minutu za Ekonomac.
Žuti kartoni: Radenković, Spasić, Knežević (Jastrebac), L. Marinković (Ekonomac).

JASTREBAC: P. NIKOLIĆ, RADENKOVIĆ, SPASIĆ, P. NIKOLIĆ, KNEŽEVIĆ, Vukadinović, Stojanović, Petrović, Lapčević, Kostić, Ćalina, Vukajlović, Miljković.

EKONOMAC: MILANOVIĆ, DIGIĆ, VASIĆ, L. MARINKOVIĆ, STOJČEVSKI, Milenković, Rakić, Milivojević, Tanasković, Brdar, Stojanović, Dimitrijević, Rajić, I. Marinković.