Ekonomac i Palež podelili bodove u derbiju kola

Derbi dve najbolje plasirane ekipe na tabeli Druge futsal lige Srbije, kragujevačkog Ekonomca i obrenovačkog Paleža, okončan je bez pobednika – 4:4 (3:2).

„Studenti“ su sjajno otvorili utakmicu i već nakon tri minuta igre stekli su prednost od dva gola. Strelci za kragujevački tim bili su reprezentativac Kristijan Vasić i Lazar Marinković.

Nakon početne konfuzije, Obrenovčani su uspeli da povežu redove i golovima Marka Roksića u 13. i Srđana Stojkovića iz kaznenog udarca u poslednjem minutu prvog poluvremena došli su do izjednačenja. Da Kragujevčani na odmor ipak odu sa minimalnom prednošću pobrinuo se Andreja Stojčevski, koji je u završnim sekundama prvog dela susreta primorao golmana Paleža Janićijevića da po treći put vadi loptu iz svoje mreže.

Čuvali su igrači Ekonomca stečeno vođstvo sve do 36. minuta, kada je Perišić još jednom doveo rezultat u ravnotežu. Sama završnica utakmice donosi pravu dramu. Prvo je Lazar Marinković svojim drugim pogotkom na meču vratio prednost domaćinu, ali je na drugoj strani momentalno odgovorio Marko Roksić za miroljubiv završetak ove prilično burne utakmice.

Na kraju, podelom bodova mogu biti zadovoljni i jedni i drugi. Kragujevčani su ovim remijem sačuvali vodeće mesto na tabeli sa 32 osvojena boda, dok je Palež ostao na drugoj poziciji sa 28.

Izabranike trenera Vidana Bojovića u narednom kolu očekuje gostovanje ekipi SAS-a u Zrenjaninu, dok će Obrenovčani pauzirati.

EKONOMAC – PALEŽ 4:4 (3:2)

Dvorana:
“ SBB hala Jezero“.
Sudije: Oliver Nikolić, Aleksandar Minić i Stevan Lazarević.
Strelci: 1:0 Vasić u 2, 2:0 L. Marinković u 3, 2:1 Roksić u 13, 2:2 Stojković (10m) u 20, 3:2 Stojčevski u 20, 3:3 Perišić u 36, 4:3 L. Marinković u 39, 4:4 Roksić u 39. minutu.
Žuti kartoni: Rakić (Ekonomac), Ž. Grujičić, Stojković (Palež).

EKONOMAC: MILENKOVIĆ, DIGIĆ, VASIĆ, L. MARINKOVIĆ, STOJČEVSKI, Rakić, Milivojević, Tanasković, Stojanović, Dimitrijević, Rajić, Šević, I. Marinković, Mirković.

PALEŽ: JANIĆIJEVIĆ, PERIŠIĆ, S. GRUJIČIĆ, PETROVIĆ, STOJKOVIĆ, Trubajić, Ž. Grujičić, Roksić.