Ekonomac čekirao kartu za finale plej-ofa

Pobedom nad ekipom Srpske u drugom polufinalnom meču plej-ofa Prve futsal Srbije, kragujevački Ekonomac stekao je pravo da se u velikom finalu bori za desetu uzastopnu šampionsku krunu. „Studenti“ su, baš kao i pre šest dana u „Jezeru“, bili ubedljivi i u revanšu na parketu hale „Ranko Žeravica“, savladavši svog rivala rezultatom 7:2 (3:1).

Kragujevčani su vrlo motivisano ušli u ovaj susret i već u 6. minutu došli do rezultatske prednosti preko Igora. Samo minut kasnije Stojčevski je na asistenciju Milosavljevića povisio vođstvo Ekonomca, da bi Vitor Ugo snažnim i preciznim udarcem u 16. minutu obezbedio svom timu prednost od tri gola.

Domaći su uspeli da do kraja prvog dela susreta smanje zaostatak preko kapitena Davora Popovića, ali je na startu drugog poluvremena usledio „blickrig“ Kragujevčana, u vidu tri uzastopna pogotka. Ponovo su u glavnoj ulozi bili Brazilci, Igor i Vitor Ugo, koji je sa dva nova gola kompletirao het-trik na večerašnjem susretu.

Brkić je u 33. minutu smanjio na 6:2, da bi konačan rezultat utakmice postavio Perić elegantnim lob udarcem u 38. minutu.

Pobeda kragujevačkog sastava mogla je biti i ubedljivija, ali se u više navrata isprečila stativa, kao i odlični golman Srpske Slobodan Tomić.

SRPSKA – EKONOMAC 2:7 (1:3)

BEOGRAD
Hala:
„Ranko Žeravica“
Sudije: Bratislav Jović (Niš), Aleksandar Minić (Knjaževac), Željko Stoilkov (Aleksinac)
Strelci: 0:1 Igor u 6, 0:2 Stojčevski u 7, 0:3 Ugo u 16, 1:3 D. Popović u 17, 1:4 Ugo u 21, 1:5 Igor u 22, 1:6 Ugo u 23, 2:6 Brkić u 33, 2:6 Perić u 38. minutu
Nagomilavanje prekršaja: Srpska 6 (5-1), Ekonomac 8 (3-5)

SRPSKA: TOMIĆ, D. POPOVIĆ, B. POPOVIĆ, BRKIĆ, BOSNIĆ, Bodonji, Borisavljević, Stanić, Sinđić, Nedeljković, Plužnikov. Trener: Miloš Alilović.

EKONOMAC: MOMČILOVIĆ, PERIĆ, STOJČEVSKI, MILOSAVLJEVIĆ, SOROKIN, Antonić, Matijević, Igor, Rnić, Ugo, Ivanković, Dugalić, Rakićević. Trener: Predrag Rajić.

Kragujevčani će se u borbi za titulu sastati sa Novim Pazarom, koji je u polufinalu uspeo da eliminiše Novu Pazovu.