Ekonomac ubedljiv u prvoj polufinalnoj utakmici plej-ofa

Kragujevački Ekonomac načinio je veliki korak ka plasmanu u finale plej-ofa Prve futsal lige Srbije, nakon što je večeras u prvoj utakmici polufinalne serije deklasirao ekipu Srpske u hali „Jezero“ sa 6:0 (2:0).

Ekipa trenera Predraga Rajića pružila je večeras odličnu igru pred domaćim pristalicama, a da su igrači kragujevčkog tima bili nešto precizniji u završnicama akcija, pobeda je mogla da bude još ubedljvija.

Na prvi gol popularnih „studenata“ čekalo se do 9. minuta, kada je Ivanković jedan „otpadak“ smestio u mrežu gostiju. Minut pre kraja prvog dela susreta, mladi Stojčevski je demostrirao svu raskoš svog talenta, efektno nadmudrio svog čuvara i odmerenim udarcem iz trka obezbedio svom timu dva gola prednosti pred odlazak na odmor.

Kragujevčani su odlično otvorili drugo poluvreme i golovima Milosavljevića u 22. i Stojčevskog u 23. minutu stigli do zalihe od četiri gola.

Nije to bio kraj goleadi „studenata“. Ukrajinac Sorokin je snažnim udarcem u 32. minutu primorao golmana Srpske Slobodana Tomića na novu kapitaluciju, da bi četiri minuta kasnije tačku na večerašnji susret u „Jezeru“ stavio golman Ekonomca Nemanja Momčilović iz kaznenog udarca sa deset metara.

EKONOMAC – SRPSKA 6:0 (2:0)

Hala:
„Jezero“
Sudije: Miloš Jocović (Novi Sad), Boja Graovac (Ruma)
Treći sudija: Bane Papišta (Sremska Mitrovica)
Strelci: 1:0 Ivanković u 9, 2:0 Stojčevski u 19, 3:0 Milosavljević u 22, 4:0 Stojčevski u 23, 5:0 Sorokin u 32, 6:0 Momčilović iz kaznenog udarca u 36. minutu.
Nagomilavanje prekršaja: Ekonomac 4 (1-3), Srpska 9 (3-6)

EKONOMAC: MOMČILOVIĆ, IGOR, RNIĆ, UGO, IVANKOVIĆ, Antonić, Perić, Matijević, Stojčevski, Sorokin, Dugalić, Rakićević, Milosavljević. Trener: Predrag Rajić.

SRPSKA: TOMIĆ, POPOVIĆ, BORISAVLJEVIĆ, SINĐIĆ, BOSNIĆ, Bodonji, Popović, Brkić, Stanić, Radmanović, Nedeljković. Trener: Miloš Alilović.

Revanš utakmica između Ekonomca i Srpske igra se naredne nedelje na parketu hale „Ranko Žeravica“ u Beogradu.