„Crno-beli“ uzvratili udarac Kragujevčanima

Drugi ovosezonski duel odbojkaša kragujevačkog Radničkog i beogradskog Partizana pripao je „crno-belima“, koji su se ubedljivom pobedom u odloženoj utakmici 5. kola BPŠ Superlige Srbije uspešno revanširali Kragujevčanima za nedavni poraz u prvoj polufinalnoj utakmici Kupa Srbije – 3:0 (25:22, 25:18, 25:22).

Za razliku od sjajnog izdanja u kup utakmici sa istim rivalom pre sedam dana u „SBB Jezeru“, puleni trenera Alekse Brđovića su na večerašnjem gostovanju u zemunskoj hali „Master“ žestoko podbacili, dopustivši „crno-belima“ da ih bukvalno „počiste“ u tri seta.

Nervozno su domaći ušli u utakmicu, što su Šumadinci iskoristili da steknu prednost od tri poena na samom startu uvodnog seta (6:3). Dva asa Petrovića donose „crno-belima“ egal (6:6), ali samo za trenutak, budući da su odbojkaši Radničkog ekspresno vratili vođstvo (8:6). Kontrolisali su gosti rezultat sve do sredine deonice, kada su „crno-beli“ na servis Mrdaka vezali tri poena i preuzeli vođstvo (14:11). Pokušavali su Kragujevčani da uspostave rezultatski balans u nastavku seta, u par navrata prilazili su i na samo poen zaostatka, ali je domaćin odbio sve njihove nalete i sačuvao prednost do kraja ove deonice – 25:22.

Početno vođstvo u setovima ulilo je dodatno samopouzdanje odbojkašima Partizana, koji drugi period igre započinju serijom 4:1. Održavali su Beograđani rezultatsku prednost sve do rezultata 10:7, kada Kragujevčani na krilima kapitena Blagojevića dolaze do egala (10:10). Nakon tajm-auta Janića, Partizan vraća vođstvo (12:10), ali samo na trenutak, budući da Blagojević i Goić donose novo izjednačenje kragujevačkom timu (12:12). Usledio je novi nalet „crno-belih“ za „plus tri“ 15:12, što je trenera Radničkog Aleksu Brđovića primoralo da zatraži tajm-aut, koji nije puno pomogao njegovoj ekipi. Partizan je posle dva asa Petrovića došao do maksimalnih pet poena prednosti (18:13), pa je bilo jasno da se Šumadincima sprema identičan scenario kao u prethodnom setu. Na kraju seta bilo je 25:18 za „crno-bele“, koji su se tako našli na pragu svoje šeste pobede u prvenstvu.

Našavši se na konopcima, Kragujevčani nisu imali izbora osim da učine sve što je u njihovoj moći kako bi eskivirali završni udarac. I zaista, odbojkaši Radničkog su u deonci koju je obeležio veliki broj grešaka, uglavnom uspevali da zadrže rezultatsko klatno na svojoj strani, ali su u finišu seta počeli da posustaju, što su „crno-beli“ iskoristili da načine preokret i steknu prednost od tri poena (21:18), koju su uspešno sačuvali sve do kraja seta – 25:22.

Šveđanin Daniel Gruvaeus i Milija Mrdak bili su najefikasniji u pobedničkom timu sa po 11 osvojenih poena, dok je Dušan Petrović dodao 10, od toga čak 4 asa. Jedina svetla tačka u redovima Kragujevčana bio je kapiten Aleksandar Blagojević sa 14 osvojenih poena.

Bio je ovo treći poraz odbojkaša Radničkog u BPŠ Superligi Srbije ove sezone, koji im je doneo blagi pad na prvenstvenoj tabeli sa treće na četvrtu poziciju. Na drugoj strani, Partizan se ovom pobedom vratio na drugo mesto sa 18 osvojenih bodova, dva manje u odnosu na vodeću Vojvodinu.

Kragujevčane već u subotu očekuje novi prvenstveni izazov i duel sa ekipom Takova u „SBB Jezeru“.

PARTIZAN EFBET – RADNIČKI  3:0 (25:22, 25:18, 25:22)