Zvezda za gol bolja od Radničkog

Rukometaši Radničkog pretrpeli su minimalan poraz na svom terenu od beogradske Crvene zvezde, u utakmici 6. kola B grupe ARKUS lige – 28:29 (14:11).

Kragujevčani su u ovu utakmicu ušli čvrsto rešeni da se na svom terenu iskupe za minimalan poraz u Novom Pazaru prošlog vikenda. To je rezultovalo silovitim startom i vođstvom od 5:1 u 9. minutu.

Gosti iz Beograda su vrlo brzo uspeli da dođu do rezultatskog egala (5:5), ali je Radnički bolje finiširao ovaj deo igre i na odmor otišao sa tri gola viška (14:11).

Pokušali su Kragujevčani početkom drugog poluvremena da dođu do osetnije prednosti, ali su „crveno-beli“ uspešno odolevali, a onda krenuli u žestok kontraudar, koji im je doneo preokret i dugo čekano vođstvo u 51. minutu (24:23).

Dva minuta pre kraja utakmice Beograđani dolaze do prednosti od četiri gola (29:25), koja je u velikoj meri odredila konačan epilog ovog susreta. Pokušali su hrabri i uporni Kragujevčani da se rezultatski vrate u igru, ali nije bilo dovoljno vremena da izbegnu poraz.

U redovima Radničkog najefikasniji su bili Aleksandar Stanojević sa 8 i Ilija Bogdanović sa 6 pogodaka, dok su kod gostiju najraspoloženiji za igru bili Viktor Matičić sa 9 i Mirko Đurović sa 8 postignutih golova.

Kragujevčani su nakon ovog poraza, četvrtog u sezoni, pali na šesto mesto superligaške tabele.

Predstojećeg vikenda rukometaše Radničkog očekuje još jedan težak izazov na gostovanju drugoplasiranom Rudaru u Kostolcu.

RK RADNIČKI – MRK CRVENA ZVEZDA 28:29 (14:11)

„SBB hala Jezero“.
Gledalaca: /.
Sudije: Marko Sekulić, Vladimir Jovandić.
Sedmerci: Radnički 4 (4), Crvena zvezda 8 (6)
Isključenja: Radnički 6 min, Crvena zvezda 4 min

RADNIČKI: Gemaljević (5 odbrana i sedmerac), Stošić, Ristić 1, Mutavdžić, Dobrosavljević, Stanojević 8, Kasalović, Knežević 1, Stevanović, Đerić 2, Stanojev 4, Bogdanović 6, Jovanović (sedmerac), Utvić 2, Vuković 1, Prodanović 3.

CRVENA ZVEZDA: Čolović (9 odbrana), Đurović 8, Lazić, Jović 2, Ljubojević, Majes 1, Rajičević, Popović, Matičić 9, Blagojević, Breti, Vještica 4, Bogojević 4, Rogan 1.

Igrač utakmice: Mirko Đurović (Crvena Zvezda)