Zvezda se revaniširala košarkašicama Radničkog

zkk-radnicki-srbobran1

U utakmici poslednjeg, 22. kola Prve lige Srbije za košarkašice, Crvena zvezda se večeras revanširala košarkašicama Radničkog za poraz u prvom delu sezone. Beograđanke su na svom parketu slavile sa 72:63 (24:18, 18:9, 17:21, 13:15) u meču bez većeg rezultatskog značaja.

Kragujevčanke su dobro otvorile meč i kontrolisale rezultat u prvih pet minuta utakmice, ali su onda Beograđanke došle do preokreta i prvu četvrtinu rešile u svoju korist sa 24:18.

Crveno-bele su u drugoj četvrtini nastavile da uvećavaju svoju prednost, pa su na kraju druge deonice imale velikih „plus petnaest“ – 42:27.

Do kraja meča Kragujevčanke nisu ozbiljnije uspevale da ugroze vođstvo domaće ekipe, koja je rutinski privela utakmicu kraju.

Katanić je sa 18 poena i 9 skokova bila najzaslužnija za trijumf crveno-belih, a dostojno su je ispratile Bogićević i Vučetić sa po 11 pogodaka. U taboru kragujevačkog tima Cvetanovićeva je ubacila 21, a Bojana Stevanović 19 poena, ali nisu imale još neku raspoloženu saigračicu da ih isprati po broju poena.

Košarkašice Radničkog sezonu u Prvoj ligi Srbije završavaju na 8. mestu prvenstvene tabele, sa skorom od 9 pobeda i 13 poraza, odnosno 31 osvojenim bodom.

Kragujevčankama sada predstoji učešće na finalnom turniru kupa, gde će u sredu, 4. marta od 17 časova, odmeriti snage sa Partizanom u okviru četvrtfinalnog duela.