Zrenjaninke bolje posle preokreta

ZOK Radnicki

Odbojkašice Radničkog poražene su 5. kolu Prve lige Srbije od MD Zrenjanina sa 2:3 (25:11, 25:15, 17:25, 18:25, 3:25). Kragujevčanke su sjajno započele meč, povele sa 2:0 u setovima i kada se očekivalo da „patosiraju“ protivnika, usledio je preokret, tako da se gošće u Zrenjanin vraćaju sa dva boda na svom kontu.

Zaista je Radnički delovao sjajno u prva dva seta. Ekipa trenera Turnića je gospodarila terenom i veoma lako došla do prednosti od 2:o. Međutim, onda sledi strahovit pad, najpre u trećem, a onda i u četvrom setu, tako da su Zrenjaninke uspele da izbore taj-brejk, koji su i više nego lako dobile i na kraju slavile sa 3:2. Ipak, ne treba zameriti mladom timu Radničkog, koji je još jednom pokazao da je u stanju da se ravnopravno nosi sa bilo kojom ekipom u ligi.

Narednog vikenda popularne „Crvene“ očekuje gostovanje „fenjerašu“ Jagodini, što je odlična prilika da se zabeleži pobeda i zacele rane iz večerašnjeg susreta.