„Zlatni set“ koban po Kragujevčane

U revanš meču četvrtfinala Čelendž kupa, odbojkaši Radničkog su posle lavovske borbe u poljskom gradiću Bidgošću, ipak eleminisani od domaće Delekte posle „zlatnog seta“. U regularnom toku Poljaci su slavili sa maksimalnih 3:0, po setovima 25:20, 25:17 i 25:19, dok je „zlatni set“ šampion Poljske dobio sa 15:11.

Domaćin je očekivano krenuo silovito od samog početka i vrlo ubedljivom igrom rešio prvi set u svoju korist sa 25:20.

Odbojkaši Radničkog su došli do daha početkom drugog seta i na prvi tehnički tajm-aut otišli sa poenom prednosti (8:7), ali je ekipa Delekte odmah žestoko uzvratila, napravila brejk i svoju prednost uvećavala iz minuta u minut, tako da su Poljaci dobili i drugi set sa 25:17.

Na početku trećeg seta ekipa Delekte je povela sa ubedljivih 6:2, ali je Radnički mini-serijom uspeo da dođe do izjednačenja (7:7). Posle prvog tehničkog tajm-auta usledila je rezultatska klackalica, a polovinom seta domaća ekipa uspeva da se postepeno rezultatski odlepi i rutinskom igrom privede ovaj set kraju sa 25:19, tako da je o budućem polufinalisti Čelendž kupa trebao da odluči zlatni set“.

Očekivano, sama zavšnica ovog dvomeča donela je pravu dramu. Ekipe su se naizmenično smenjivale u vođstvu, ali u samom finišu, pri rezultatu 11:11, odbojkaši Delekte prave mini-seriju (4:0) i tako dobijaju „zlatni set“ sa 15:11, plasiravši se u polufinale Čelendž kupa.

Ekipi Radničkog treba odati priznanje na velikoj borbenosti, na sjajnim igrama u ovom evropskom takmičenju ove sezone, gde ih je samo par koraka delilo od istorijskog trijumfa.

Sada se ekipa Radničkog okreće u potpunosti domaćoj sceni, gde ih već za vikend u „Jezeru“ očekuje duel sa Spartakom iz Ljiga, u okviru domaćeg šampionata.

Delekta Bidgošć – Radnički 3:0 (25:20, 25:17, 25:19 – zlatni set 15:11)

Dvorana: „Lučnička“
Gledalaca: 2034.
Sudije: Armeaunu (Rumunija) i Evers (Belgija)
Trajanje meča: 101 minut.

DELEKTA BIDGOŠĆ: Antiga 8, Masni 4, Vika 10, Jurkevič 4, Lipinski, Konarski 14, Valinski 2, Vrona 13, Večorek, Ovčaš, Debiec (libero), Bonislavski (libero). Trener: Marijan Kardaš.

RADNIČKI: Ćirović 4, N. Stevanović 5, Jovanović, Radović 5, Perović 6, Vulović, R. Stevanović 3, Ilić 2, Ivović, Čedić 12, Blagojević 3, Pantelić (libero). Trener: Dejan Matić.