Zadar – mesto gde padaju favoriti !!

Košarkaši Radničkog nisu uspeli da opravdaju ulogu favorita i u dvorani „Krešimir Ćosić“, pred oko tri hiljade domaćih navijača,  Zadrani zabeležili veoma važnu pobedu za opstanak u ABA takmičenju. Nakon Igokee, Zvezde i Partizana, Zadar je kući slavio i protiv Radničkog.

Miloš Dimić je prvi put posle Kupa bio na parketu. Utakmica je krenula veoma otvoreno, ali primetio i grč u igri na obe strane, srazmeran važnosti utakmice za obe ekipe, pri čemu je bilo dosta promašaja iz  „zicer“ situacija i dosta grešaka. Dobar šut domaćih spolja, loš iz reketa, a kod Radničkog obrnuto. Sinovec je već u prvih deset minuta dominirao u skoku.

Oscilacije u igri u prvom poluvremenu bile su prisutne na obe strane, ekipe su se smenjivale u vođstvu. Najpre je Ćapin sjajnom rolom odveo Radnički u rezultatski plus, ali je nedugo zatim domaćin serijom 11:3 veoma dobro uzvratio i otišao u jednom momentu i na +5.

Kajl Li Vizer se nije najbolje snašao nakon uvodnih minuta,  pa je umesto njega na parketu bio prvo Mijatović, a zatim i Emening, na istoj poziciji. Stefan Birčević je bio najraspoloženiji, po običaju, u prvoj deonici (osam poena), dok je Ćapin s vremena na vreme uzimao stvar u svoje ruke, bez minuta odmora. Teriko Vajt je pogađao tek svaki drugi put, te je zabeležio samo 6 poena u prvih dvadeset minuta meča.

Kod domaćih, Travis i Tornf su bili očekivano na visini zadatka, postigavši po osam poena u prvom poluvremenu. Domaći su sjajno šutirali „iz vana“, i postigli čak pet trojki u prvom poluvremenu (5/9).

Na početku drugog poluvremena, neverovatan pad u igri gostiju – Radnički postiže tri poena za 6 minuta, a osam ukupno u trećoj deonici,  dok motivisani Zadrani ponovo prave seriju 11:3 i odlaze na dvocifrenu prednost, na deset minuta do kraja utakmice.

Poslednja deonica donela je još jednu seriju domaćina, koji odlazi i na više od 15 koševa razlike, dok su gosti zbunjeno promašivali i smenjivali se na klupi..  Izabranici Mute Nikolića ponovo postižu samo pet poena za šest minuta i celo drugo poluvreme utakmice potsetilo je na utakmice Radničkog pred kraj prošle sezone.

Ekipa Zadra ušla je u meč sa neuporedivo više želje. Zadrani su zabeležili čak 40 skokova, od toga 14 u napadu,  uz neverovatnih 10 ukradenih lopti. Gosti su upisali svega 27 skokova uz čak 12 izgubljenih  lopti.

Radnički je kao najbolja napadačka ekipa lige uspeo da ubaci drugoj najlošijoj odbrani u ligi jedva 68 poena i to ako se računa i „jurnjava“ po celom terenu u poslednja dva minuta, kada su gosti ubacili velikih 14 poena kada su Zadrani bili već sigurni u pobedu.

ABA liga, 24.kolo

KK Zadar:KK Radnički  75:68 ( 20:19, 20:19, 15:8 , 20:22.)

Hala: Krešimir Ćosić, Zadar.
Gledalaca: 3000
Sudije: Boltauzer, Dragojević, Koljenšić

KK ZADAR: Ivanov 3, Bašić, Olivari, Trevis 8, Tornf 16, Kaštropil 10, Delaš 11, Ramljak 4, Brkić 2, Krasić 3, Batur, Nurkić 5, Vrbanc 11, Prostran 2.

KK RADNIČKI: Miljenović, Sinovec 11, Ćapin 18, Jović, Marković, Emening 6, Birčević 8, Borisov 12, Dimić, Mijatović 5, Vajt 6,  Vizer 2.

U nastavku „mini-turneje“ po Hrvatskoj, Radnički gostuje ekipi Splita, u četvrtak, 14. marta od 19h