Vrščanke odnele čitav plen iz „SBB Jezera“

Košarkašice Radničkog doživele su novi neuspeh u Prvoj ženskoj ligi Srbije. Kragujevčanke su u odloženoj utakmici 16. kola poražene na svom parketu od ekipe Vršca, rezultatom 60:72 (13:15, 18:20, 14:20, 15:17).

Uvodni minuti meča protekli su u dominaciji „crvenih dama“, ali su Vrščanke postepeno preuzimale konce igre u svoje ruke, da bi krajem prve deonice prešle u vođstvo.

Početkom druge četvrtine gošće dolaze do maksimalnih šest poena prednosti (19:13), što je trenera Radničkog Nenada Milovanovića primoralo da reaguje i u igru vrati nešto iskusnije igračice, poput Vanje Popludijević i Marije Stojanović. Ubrzo su Kragujevčanke uspostavile rezultatski balans, da bi serijom poena na ovoj utakmici veoma raspoložene Andree Glomazić preokrenule rezultat u svoju korist (24:21). Do isteka ove deonice vođstvo je nekoliko puta menjalo vlasnika, da bi na veliki odmor Vrščanke otišle sa četiri poena „viška (35:31).

Delovalo je da će i naredni period igre proteći u sličnom tonu, ali su gošće boljom igrom u završnim minutima treće četvrtine uspele da dođu do dvocifrenog kapitala (55:45).

Pokušavale su košarkašice Radničkog tokom poslednjeg kvartala da smanje zaostatak i unesu dozu neizvesnosti u sam finiš susreta, uspele su u jednom momentu da se spuste na „minus šest“ (55:49), međutim, dalje od toga jednostavno nisu mogle. Vrščanke su sigurnom igrom rutinski privele meč kraju i tako se uspešno revanširale Kragujevčankama za poraz u prethodnom odmeravanju snaga.

Ekipi trenera Nenada Milovanovića nije pomogla ni sjajna partija mlade crnogorske reprezentativke Andree Glomazić, koja je meč okončala sa 25 postignutih poena, uz visokih 75 odsto šuta iz igre (16-12).

Preostale košarkašice Radničkog ostale su na jednocifrenom poenterskom učinku. Najbliža da prebaci dvocifrenu normu bila je Marija Stojanović sa 9 poena.

U pobedničkoj ekipi prednjačila je Tina Selaković sa 18 poena i 10 skokova, a „dabl-dabl“ učinak ostvarile su i Jelena Zorić (12 poena, 10 skokova) i Marija Stojić (10 poena, 10 skokova). Zapažena je bila i kapiten Vršca Ljiljana Marjanović sa 17 postignutih poena.

Nakon ove utakmice, Radnički i Vršac su se bodovno izjednačili, ali su Kragujevčanke zahvaljujući boljem međusobnom skoru ostale ispred Vrščanki na tabeli.

Narednu prvenstvenu utakmicu „crvene dame“ odigraće 19. marta protiv ekipe Radivoja Koraća u Beogradu.