Vojvodina prejaka za odbojkaše Radničkog

ok-radnicki-2015

Očekivano, odbojkaši Radničkog upisali su poraz na gostovanju Vojvodini u Novom Sadu – 0:3 (21:25, 18:25, 12:25), u 5. kolu Viner Štediše lige. U sva tri seta Novosađani su nadigrali Kragujevčane i zasluženo došli do svoje četvrte pobede u prvenstvu.

Odbojkaši Vojvodine su pokazali da im je i pored obaveza u Ligi šampiona tokom nedelje, ostao značajan rezervoar snage da izađu na kraj sa Šumadincima.

Nakon nesigurnog starta meča, Novosađani su stigli do vođstva od 9:5 i tu prednost uspeli da sačuvaju do kraja ovog perioda, uz značajnu podršku odbojkaša Radničkog koji su napravili par neshvatljivih grešaka u završnici seta.

U drugoj deonici trener domaće ekipe Strahinja Kozić pružio je šansu mladom Damiru Mehiću, što se pokazalo kao odličan potez, pošto je Mehić poprilično namučio Kragujevčane u ovom periodu. Radnički je imao problema sa servisom u ovom setu, dok su domaći gospodarali u igri na mreži. Ipak, gosti su uspeli da priđu na 17:16, ali je to bio vrhunac njihovog otpora u ovom setu. Vojvodina je pobegla na 20:16 nakon Kozićevog tajm-auta i rutinski stigla do vođstva od 2:0.

Treći set je doneo totalni raspad u igri Kragujevčana, pa je trener Vojvodine iskoristio da pruži šansu mlađim igračima, koje su, željni dokazivanja, u potpunosti dotukli svog rivala.

Odbojkaši Radničkog će priliku za nove bodove morati da potraže u narednom kolu, kada u „Jezero“ stiže beogradski Partizan.

Vojvodina NS seme – Radnički 3:0 (25:21, 25:18, 25:12)