Vojvodina pobedila – Muta ponudio ostavku !

Pred polupraznom halom u Kragujevcu, domaći Radnički pretrpeo još jedan neočekivani poraz, ovoga puta od novosadske Vojvodine. Odlična partija Novosađana, Radnički bez koncentracije u odbrani i slabo organizovan u napadu. Miroslav Nikolić na konferenciji za štampu ponudio ostavku upravi.

Domaći su krenuli veoma jako na samom početku i u prvoj deonici imali veliki rezultatski plus 19:6, ali su pre vremena „slavili“ pobedu i Vojvodina se brzo vratila. Radnički je sigurno ušao u meč, ali su gosti vratili egal sa tri vezane trojke Zekovića i završili prvu deonicu sa 19 postignutih poena.

U drugoj deonici Radnički je u igri držao sjajni Miloš Borisov, dok je na drugoj strani novo pojačanje Vojvodine, Marko Boltić, već zabeležio 7 asistencija. Sjajnim pasovima je razigravao svoje centre, za koje Radnički nije imao rešenja.

Poluvreme je završeno egal rezultatom, a u nastavku se očekivala dominacija Radničkog. Međutim, šut za tri poena nije proradio ni u nastavku, a na lošu organizaciju napada nadovezala se i dekoncentracija Radničkog u odbrani. Domaći su tokom cele treće deonice i prvih pet minuta četvrte deonice (za ukupno 15 minuta) napravili samo jednu ličnu grešku i omogućili gostima iz Novog Sada dosta „lakih“ poena iz kontranapada.

Da li je to rezultat kriterijuma suđenja ili loše odbrane domaćih, nije više ni važno o tome govoriti, jer su dva boda već u autobusu Novosađana. Vojvodina je dobrom odbranom od „pika“ i čvrstom odbranom na granici faula svela Radnički na 23 poena u drugom poluvremenu, ukupno 64 na utakmici – na domaćem parketu.  Ako Radnički pogledamo kao najefikasniju ekipu ABA lige, onda je 64 poena u hali „Jezero“ veoma loš podatak.

Gosti su skupili 25 asistencija, isparirali domaćima u skoku i uspeli na samom kraju da odu na velikih plus 15, što je mnogo ako uzmemo eventualnu koš razliku koja bi mogla da odluči na kraju ligaškog dela takmičenja Superlige Srbije.

Najbolji u redovima Radničkog bio je Miloš Borisov sa 16 poena, dok je Vajt postigao 9 poena i isto toliko skokova.

U ekipi pobednika, poenterski najbolji bili su Zeković i Kalinić sa po 17 poena, dok je sjajni Marko Boltić postigao 8 poena, uz čak 11 asistencija i sedam skokova.

Trener Kragujevčana je na konferenciji za medije neposredno posle meča ponudio ostavku Upravi i o tome će tek biti razmatrano.

Radnički – Vojvodina 64:79 (23:19, 19:23, 13:22, 9:15)

Dvorana: „Jezero“. Gledalaca: oko 1.000.

Sudije: Maričić (Kraljevo), Mrdak i Arsenijević (Beograd).

Radnički: Miljenović, Sinovec, Ćapin 9, Jović, Marković 8, Birčević 7 (7 sk), Borisov 16 (6 sk), Nikolić 9, Krstović, Mijatović 6 (5 sk), Vajt 9 (9 sk), Vuksanović

Vojvodina: Kužeta 12 (5 sk), R.Marković 4, Ivelja 2, Boltić 8 (7 sk, 11 as), Stojačić 2, Marojević 9, Kalinić 17, N. Marković 5 (7 sk), Ilić, Pešaković, Čović 3, Zeković 17 (6 sk).

Vojvodina posle pet kola zauzima treće meste sa skorom 4-1, koliko ima i Mega, Radnički u četvrtak gostuje ekipi užičke Slobode, pred put u Laktaše.