Vojvodina opravdala epitet favorita u „SBB Jezeru“

Rukometaši Radničkog pretrpeli su još ubedljiv poraz u susretu sa sedmostrukom šampionom države, ekipom Vojvodine, u utakmici 11. kola plej-of faze ARKUS lige Srbije – 23:37 (10:18).

Novosađani su od samog starta utakmice krenuli silovito i već u 11. minutu stekli kapitalnih sedam golova prednosti (8:1). Suočeni sa brojnim kadrovskim problemima, Kragujevčani su se borili koliko su mogli, ali nisu uspeli da poremete ritam šampiona, koji je prvo poluvreme okončao sa osam golova „viška“ (18:10).

U 44. minutu Novosađani dolaze do prve dvocifrene prednosti na meču (26:16), pa je postalo jasno da rukometašima Radničkog nema spasa. Vojvodina je na kraju trijumfovala rezultatom 37:23 i napravila veliki korak ka osvajanju nove šampionske krune.

U pobedničkom timu odskočili su Bojan Tomić sa 7 i Darko Milenković sa 6 postignutih golova, dok je u redovima Radničkog najbolji golegetrski učinak imao Luka Đerić sa 6 pogodaka.

Rukometaši Radničkog su nakon ovog poraza ponovo pali na začelje tabele, sa dva boda manje u odnosu na pančevački Dinamo, Rudar iz Kostolca i leskovačku Dubočicu 54, koja će upravo biti naredni rival Kragujevčanima u borbi za nove bodove u plej-ofu.

RADNIČKI – VOJVODINA 23:37 (10:18)

Dvorana:
„SBB hala Jezero“.
Igrano bez prisustva publike.
Sudije:
Goran Kovač, Srđan Milosavljević.
Sedmerci: Radnički 5 (3), Vojvodina 2 (1).
Isključenja: Radnički 6 min, Vojvodina 14 min.

RADNIČKI: Stošić, Barudžić 5, Mutavdžić 1, Gemaljević (1 odbrana), Dobrosavljević 1, Kasalović 1, Petrović (5 odbrana), Knežević, Stevanović, L.Đerić 6, Stanojev, Bogdanović, S.Đerić (1 odbrana), Utvić 1, Vuković 5, Prodanović 3.

VOJVODINA: Kurteš 2, Kovačević 1, Milić 4, Mirković 1, Pribak 2, Vukovljak 1, Verkić (1 odbrana, sedmerac), Miljković, Milenković 6, Podunavac 2, Arsenić (12 odbrana), Ratković 2, Tomić 7, Nikolić 3, Šotić 2, Babić 4.

Igrač utakmice: Branko Tomić ( Vojvodina).