Veliki korak ka četvrtfinalu

Sjajan meč viđen je večeras u Kaknju, gde su se u okviru osmine finala Čelendž kupa sastale ekipe Kaknja i Radničkog.

Na kraju, velika pobeda za izabranike Dejana Matića. Radnički je slavio sa 3:1, po setovima 21:25, 25:21, 29:27 i 25:22, posle velike borbe.

Domaćin je odlično otvorio meč, poveo na startu prvog seta, ali posle prvog tehničkog tajm-auta, Radnički pravi mini seriju i dolazi do prvog, ispostaviće se i jedinog vođstva u prvom setu (10:9).

Ekipa Kaknja je odgovorila na to vođstvo Radničkog serijom od pet uzastopnih poena i tako stvorila prednost, koju je rutinski održavala do kraja seta, pa je prva deonica meča pripala domaćoj ekipi – 25:21.

U drugom setu dijametralno suprotna situacija.

Posle rezultatske klackalice u prvom delu seta, Kragujevčani preuzimaju primat, dolaze do vođstva, koje je raslo iz minuta u minut, pa je Radnički u jednom trenutku imao i šest poena prednosti (21:15).

Na kraju, rezultat na semaforu je isti kao i posle prvog seta, ali ovaj put u korist gostiju25:21 za Radnički.

Treći set je doneo velika uzbuđenja.

Odbojkaši Kaknja su sjajno otvorili ovaj period igre, vrlo brzo stigli do šest poena prednosti (10:4), ali igrači Radničkog još jednom pokazuju veliku mentalnu stabilnost u teškim trenucima, tako da su uspeli da anuliraju visoku prednost domaće ekipe, a potom i pređu u vođstvo, koje nisu ispuštali do samog finiša ovog seta.

Nažalost, izabranici Dejana Matića nisu uspeli da materijalizuju sjajnu igru u drugom delu ovog seta, pošto su propustili tri set lopte i omogućili protivniku da se u potpunosti vrati u meč, i čak dođe do vođstva i mogućnosti da dobije ovaj set.

Na sreću Kragujevčana, domaći su im se revanšili, prokockavši takođe tri set lopte, da bi na kraju ekipa Radničkog iskoristila četvrtu set loptu i dobila ovaj jako važan set sa 29:27, tako da su Kragujevčani preokrenuli ukupan rezultat i poveli sa 2:1 u setovima.

Početak četvrtog seta protiče u dominaciji odbojkaša Kaknja, koji su krenuli na sve ili ništa.

Ali, u finišu seta kao da je domaćim odbojkašima ponestalo snage, dok su sa druge strane odbojkaši Radničkog dodali gas i došli do preokreta, za koji se ispostavilo da je ključan u ovom meču, tako da su Kragujevčani dobili ovaj set sa 25:22, a time i ovaj sjajan meč.

Odbojkaši Radničkog zaslužuju sve čestitke za prikazanu borbu, za sjajnu igru u najkritičnijim trenucima meča, tako da su apsolutno zasluženo dobili ovaj meč i napravili veliki korak ka četvrtfinalu Čelendž kupa.

Revanš meč je na programu za nedelju dana u kragujevačkom „Jezeru“, a u malo verovatnom slučaju pobede ekipe Kaknja igraće se „zlatni set“, koji će odlučiti koja ekipa nastavlja takmičenje.

Kakanj – Radnički 1:3 (25:21, 21:25, 27:29, 22:25)

Dvorana: KSC „Kakanj”.