Veličković srušio Radnički !!!

U veoma važnoj utakmici za obe ekipe, u okviru desetog kola košarkaške Superlige Srbije, ekipa Radničkog poražena na gostovanju Mega Vizuri, u direktnoj borbi za plasman u ABA ligu naredne sezone. Novica Veličković odigrao sjajno i preuzeo ovosezonsku ulogu Bobija Marjanovića kada je to bilo najvažnije za ekipu Mega Vizure.

Nenad Miljenović je krenuo na poziciji jedan kod gostiju, a već polovinom prve deonice Novica Veličković je napravio osetniju razliku u korist domaćih. U 17. minutu domaći odlaze na velikih “ +17″, a sjajni Novica Veličković je do poluvremena nanizao čak 23 poena. Ovo je bilo vreme za alarm u ekipi Mute Nikolića.

Domaći su sigurno držali prednost sve do pred kraj treće deonice, kada je mladost Mega Vizure i srpske košarke počela da promašuje, te su iskusni Kragujevčani to iskoristili da se domognu egala već u 32. minutu meča. Mega je ponovo otišla na osetnu prednost, ali je kapiten Sinovec uz pomoć Vajta i Borisova uspeo da vrati Radnički na samo pola koša minusa na tri minuta pre kraja utakmice.

Pred kraj meča domaći loptu spuštaju pod koš – na odmornog Marjanovića, koji koristi svoju visinsku prednost nad centrima Kragujevčana, a Mega odlazi na šest poena prednosti na manje od dva minuta pre kraja. Miroslav Nikolić je morao da zatraži minut odmora i pokuša da probudi svoje pulene.

U poslednjim sekundama utakmice, nakon trojke Borisova, Teriko Vajt promašuje trojku za izjednačenje, i Mega pobeđuje u veoma važnoj utakmici rezultatom 87:85.

Najefikasniji igrač utakmice bio je fenomenalni Novica Veličković sa čak 37 poena, osam skokova i devet pretrpljenih faulova. Uz njega, pobedi su doprineli i Bobi Marjanović i Vasa Micić sa po 11 poena. Kod Kragujevčana, najbolji je bio kapiten Stefan Sinovec sa 27 poena uz sedam skokova, dok je Teriko Vajt postigao 19, a Miloš Borisov 17 poena.

Mega Vizura – Radnički 87:85 (22:15, 20:19, 24:26, 21:25)

Dvorana: „Vizura sport”.