Veleobrt u hali kraj Morave: Uporni Radnički u poslednjih 60 sekundi „okrenuo“ Čačane i prekinuo prazan hod u KLS-u

Posle tri „sušna“ kola, košarkaši Radničkog ponovo su osetili slast pobede. I to ni manje, ni više nego u gradu košarke Čačku i čuvenoj hali kraj Morave, gde su večeras posle velike borbe i preokreta u poslednjih 60 sekundi utakmice uspeli da po drugi put u sezoni uzemu meru iskusnoj ekipi Čačka 94 Quantox u meču 21. kola Admiral Bet Košarkaške lige Srbije – 68:65 (11:17, 22:23, 10:14, 25:11).

Činjenica da su samo 48 sati ranije u susednom Kraljevu pretrpeli poraz od domaće Sloge nije obeshrabrila Simonovićeve izabranike da pruže žestok otpor silno motivisanim Čačanima, koji su imali žarku želju da se pred svojom publikom iskupe za prethodna dva prvenstvena neuspeha.

Iako su maltene čitavu utakmicu gledali u leđa domaćinu, Šumadinci nikada nisu prestajali da veruju u preoket, čak i kada je domaćin u jednom momentu izbio na velikih 11 poena razlike. Na kraju im se ta upornost isplatila i to u momentima kada je semafor u hali kraj Morave odbrojavao poslednji minut utakmice. Sve je počelo serijom 6:0 u režiji Amerikanaca Vebstera i Krofta, a završilo se penal završnicom, u kojoj je kapiten Marko Đerasimović sa pogođena tri od ukupno četiri izvedena slobodna bacanja poveo Kragujevčane ka velikom trijumfu. Imali su, doduše, Simonovićevi izabranici i dosta sreće u završnim sekundama utakmice, s obzirom da je šut Petra Grojića za produžetak završio na obruču.

Baš kao i na prethodnom gostovanju u Kraljevu, Šumadinci su i ovoga puta teško dolazili do poena u uvodnoj fazi utakmice. Bio je to upravo i glavni razlog što su završetak startne deonice dočekali sa zaostatkom od šest poena (17:11).

Druga četvrtina donela je daleko bolju napadačku produkciju ekipe trenera Marka Simonovića, koja je u jednom trenutku uspela da u potpunosti istopi rezultatski zaostatak, ali je sve ono dobro što je uradila u ovoj deonici prosula u završna dva minuta, tako da je domaćin na petnaestominutnu pauzu ipak otišao sa solidnom zalihom od sedam poena prednosti (40:33).

Kada su Čačani na isteku treće četvrtine došli do velikih „plus 11“ (54:43) delovalo je da Kragujevčanima polako izmiče tlo pod nogama i da će doživeti i četvrti uzastopni neuspeh, ali su uvodni minuti poslednje deonice i velika serija Šumadinaca od 12:0 za dugo čekano vođstvo od „pola koša“ razlike (55:54) vratili rezultatsku neizvesnost.

Domaćin je nakon šest minuta bez postignutog koša na startu poslednje deonice uspeo da se konsoliduje i povrati vođstvo, te je u završni minut utakmice ušao sa solidnih „plus 4“ (63:59). Tada je usledio već gore opisan scenario sa „hepi-endom“ za gostujući tim.

Amerikanci Kori Vebster sa 16 i Trej Kroft sa 13 postignutih poena, uz kapitena Marka Đerasimovića koji je dobacio do 10 poena, izneli su najveći teret pobede kragujevačkog tima u večerašnjoj utakmici.

Na drugoj strani istakao se Aleksandar Danilović sa 17 postignutih poena, dok su svi ostali njegovi saigrači ostali na jednocifrenom učinku.

Radnički je ovom pobedom ponovo podgrejao nadu o plasmanu u Super ligu, s obzirom da se sada bodovno izjednačio sa Čačanima na deobi pete pozicije.

Zbog održavanja finalnog turnira Kupa Radivoja Koraća narednog vikenda neće biti utakmica u Admiral Bet Košarkaškoj ligi Srbije. Ovaj dvonedeljni predah svakako će dobro doći Šumadincima da se što bolje pripreme za završne izazove u prvenstvu.