Veče Jovane Risović

tigrice-2014-2015

Šampionke Srbije, rukometašice Radničkog iz Kragujevca, ostvarile su sjajan rezultat u Rumuniji u prvoj utakmici 3. kola Kupa kupova. One su odigrale nerešeno sa ekipom Aleksandrion Kluž 29:29 (14:14). Bilo je ovo veče sjajne Jovane Risović, koja je na kraju meča pored svog imena upisala 25 intervencija.

Početak meča pripao je domaćim rukometašicama, koje su imale prednost od tri gola. U jednom trenutku bilo je i „plus 4“ (14:10) u 27. minutu, ali se sjajne rukometašice iz Kragujevca nisu predavale. Iako su u 18. minutu ostale bez desnog krila Ivane Milošević, koja je povredila koleno, popularne „Tigrice“ su na odmor otišle sa nerešenim rezultatom. Prvih pola sata obeležila je Jovana Risović, koja je upisala 12 odbrana, napadom je dirigovala Ivana Prijović, a mrežu domaćih rešetala Anđela Janjušević.

Dobro su naše šampionke krenule u drugom poluvremenu i imale prednost od jednog do dva gola. Istakla se Marijana Tanić, koja je sa četiri gola umirila domaću publiku.

Celo drugo poluvreme obeležila je rezultatska klackalica. I dalje je Risovićeva branila sve što je išlo ka njenom golu, čime je domaće rukometašice dovodila do očaja.

Sam finiš meča bio je i više nego uzbudljiv. U 56. minutu rezultat je glasio 28:28. Potom je Popa pogodila sa linije od sedam metara za vođstvo domaćih, ali je uzvratila Milica Danilović, takođe iz sedmerca. Ostalo je da se igra još 16 sekundi, ali je poslednji šut ka golu ekipe Radničkog zaustavila sjajna Jovana Risović, tako da je ostalo 29:29.

Sve devojke zaslužuju čestitke za prikazanu igru. Borile su se svih 60 minuta kako sa domaćim rukometašicama, tako i sa živahnom rumunskom publikom, da bi na kraju ostvarile pozitivan rezultat pred revanš, koji je na programu 23. novembra u Kragujevcu.

ALEKSANDRION KLUŽ  – RADNIČKI 29:29 (14:14)

KLUŽ
Dvorana: „Horea Demian“.
Gledalaca: 1.500.
Sudije: Kristijansen i Heseldal Hansen (obe iz Danske)
Isključenja: Kluž 6 minuta, Radnički 8 minuta
Sedmerci: Kluž 3 (1), Radnički 4 (1)

KLUŽ: Enache, Florea, Paraschiv5, Valean, Ivan 2, Čintoan 9, Bogdan (1 odbrana), Laslo 1, Biris 1, Tetean, Mazarean (8 odbrana), Petrus, Ani Senocico 5, Cirjan 2, Popa 3, Boian 1.

RADNIČKI: Prijović  4, Tanić 4, Stepanović 2, Radosavljević  1, Čairović, Milošević 1, Nišavić, Tošović, Balać 6, Stanisavljević 2, Risović (25 odbrana), Dukić, Danilović 1, Janjušević 8.