Važan korak ka Superligi

U vanrednoj utakmici 21. kola Prve lige Srbije za odbojkašice, ekipa Smeča napravila je možda i presudan korak ka plasmanu u Viner Štediša ligu, nakon što je posle 71 minuta igre savladala u gostima ekipu Lazarevca sa 3:1, po setovima 22:25, 25:10, 25:18 i 25:17.

Domaća ekipa je ušla motivisanije u ovaj meč, obzirom da se porazom od Futoga u prošlom kolu našla u zoni ispadanja, pa su Lazarevčanke na sve načine pokušale da poprave utisak već na samom startu i uspele da dobiju prvi set.

Međutim, već u narednom setu ekipa Smeča se pribrala i uspela da pregazi domaću ekipu, a u trećem i četvrtom setu, i pored velike borbe, domaća ekipa nije uspela da izbegne poraz, tako da su tri boda zasluženo pripala „smečerkama“.

Ovom pobedom izabranice trenera Vlade Avramovića stigle su do 54 boda u šampionatu i uvećale prednost nad drugoplasiranim Radničkim na deset poena razlike, tako da će im u naredna dva meča biti dovoljna još jedna pobeda, kako bi i teoretski obezbedile direktan plasman u viši rang.

Priliku da overe plasman u Superligu odbojkašice Smeča imaće već u subotu, kada gostuju ekipi beogradskog Poštara.