Varjačić presudio Karađorđu

varjacic-radnicki

Treću uzastopnu pobedu ostvarili su fudbaleri Radničkog 1923, pošto su u 4. kolu Srpske lige Zapad savladali ekipu Karađorđa u Topoli sa minimalnih 1:0 (0:0). Odlučujući pogodak postigao je rezervista Aleksandar Varjačić u 70. minutu.

Neviđeno interesovanje vladalo je za gostovanje Radničkog u Topoli, pa ne čudi ni činjenica što je stadion Karađorđa bio pun, ali ni rigorozne mere obezbeđenja od strane domaćina.

Sam meč nije doneo previše uzbuđenja. Najveća bitka vodila se na sredini terena, a na kraju je odlučio jedan kiks golmana Karađorđa.

U prvih 45 minuta vredi pomenuti dve poluprilike za domaći tim, kao i nezgodan udarac veziste Radničkog Marka Krasića.

„Sušno“ je sa šansama bilo i početkom drugog dela igre, sve do 70. minuta kada je pala odluka o pobedniku susreta. Krasić je izveo slobodan udarac sa velike razdaljine, a golman Karađorđa Vukašinović umesto u korner loptu izbio pravo pred noge Aleksandra Varjačića, kome nije bilo teško da pogodi mrežu domaćina i donese svom timu treći prvenstveni trijumf.

“Bila je ovo teška i neizvesna utakmica. Do samog kraja nije se znalo ko će pobediti. Igrači su pružili svoj maksimum na lošem terenu, što je na kraju nagrađeno pobedom“ – rekao je za KG sport posle utakmice strelac jedinog gola na susretu Aleksandar Varjačić.

karadjordje-radnickiDetalj sa današnje utakmice u Topoli

Karađorđe – Radnički 1923 0:1 (0:0)

TOPOLA
Stadion: Radoslav Šilja Tadić
Gledalaca: 900.
Sudija: Nebojša Despotović (Lipnički Šor)
Pomoćnici: Vladan Đermanović (Šabac), Željko Đurić (Ub)
Strelac: Aleksandar Varjačić u 70. minutu.
Žuti kartoni: Živković, Marinković, M. Đorđević i Đ. Đorđević (Karađorđe); Ilić, Todorović i Vidović (Radnički 1923).

KARAĐORĐE: Vukašinović, Dederović, Dragačević, Radenković, Kačarević, Živanović, Marinković (od 80. minuta Životić), Đ. Đorđević, M. Đorđević, Nedeljković (od 65. minuta Vukajlović), Nikoličić (od 59. minuta Stevančević). Trener: Slaviša Kovačević.

RADNIČKI 1923: Milentijević, Matejević, Nenadić, Petrović, Ilić, Vidović, B. Miljuš, Krasić, Andrić, Lukić (od 90. minuta Aleksić), Todorović (od 55. minuta Varjačić). Trener: Radovan Radaković.

Nakon četiri odigrana kola Srpske lige Zapad, fudbaleri Radničkog nalaze se na deobi druge pozicije sa Mokrom Gorom i imaju dva boda zaostatka u odnosu na vodeći Budućnost Krušik, jedini tim sa maksimalnim učinkom u dosadašnjem toku takmičenja.

Naredne subote izabranike trenera Radakovića očekuje duel 5. kola, u kome će dočekati Jedinstvo Puteve iz Užica. Pre toga, fudbaleri Radničkog 1923 putuju u Ljubić, gde će u sredu, 7. septembra, odmeriti snage sa domaćim Poletom u pretkolu Kupa Srbije.