Šumadinke startovale pobedom

Zajednički snimak fudbalerki Šumadije (beli dresovi) i Trijumfa pred prošlogodišnji susret na Bubnju

Fudbalerke Šumadije 1903 uspešno su startovale u novoj sezoni, tako što su juče, na stadionu u Rekovcu, zahvaljujući boljoj igri u drugom poluvremenu uspele da savladaju drugog kragujevačkog prvoligaša, ekipu Trijumfa, sa 2:0 (0:0).

Derbi 1. kola Prve lige Srbije za žene odigran je na stadionu Levča u Rekovcu, gde Trijumf od prošle sezone igra svoje utakmice kao domaćin. Ponovo su fudbalerke koje predvodi trener Srđan Prokić bile uspešnije i slavile pobedu, baš kao i u prošloj sezoni na Bubnju, kada su savladale ekipu iz komšiluka sa 3:1.

U prvom poluvremenu vodila se ravnopravna borba, ali je već na početku utakmice Trijumf propustio odličnu šansu da dođe do prednosti, a u 44. minutu poništen je gol Jelene Miloradović zbog ofsajd pozicije.

Posle odmora igra je dobila na dinamičnosti i tada je došla do izražaja bolja fizička i tehnička pripremljenost ekipe sa Bubnja. Pojačana ekipa Šumadije 1903 sa Kristinom Ćaćić iz beogradskog Obilića, Milicom Milovanović iz kragujevačke Fortune, koja je ujedno0 i evropski prvak u karateu, kao i sa Brankom Lazarević iz novosadskog Fruškogorca, odigrala je organizovanije i postigla dva pogotka, što je bilo dovoljno za trijumf na startu nove sezone.

jelena-miloradovicJelena Miloradović postigla je prvi pogodak za Šumadiju 1903 u novoj sezoni

Fudbalerke sa Bubnja došle su u vođstvo u 52. minutu. Posle prodora po levoj strani i solo akcije, Jelena Miloradović, najbolji strelac ekipe u protekloj sezoni, lobovala je golmana Trijumfa Mijailovićevu. Sedam minuta kasnije u listu strelaca upisala se i Biljana Ilić, efektnim pogotkom sa oko desetak metara posle odbijene lopte.

Ovom pobedom Šumadinke su najavile da će se u ovoj sezoni boriti za prvo mesto i plasman u viši rang, Super ligu Srbije za žene, koje im je izmaklo u finišu proteklog prvenstva.

TRIJUMF – ŠUMADIJA 1903 0:2 (0:0)

REKOVAC
Stadion: Levča.
Sudija: Anđela Ugljarević.
Pomoćnice: Ivana Jovanović, Aleksandra Stojanac (sve tri iz Beograda).
Strelci: Miloradović u 52. i Ilić u 65. minutu.
Žuti kartoni: Prodanović (Trijumf), Milovanović (Šumadija 1903).

TRIJUMF: Mijailović, Penčić,Gačić, Tanović, Đuričić (Živković), Radosavljević, Milosavljević (Biberčić), Prodanović, Jovanović (Šmigić), Stoimirović, Samčović,

ŠUMADIJA 1903: Pantić, Mijatović, Mirković, Vranić – Prokić (Ćaćić), Ilić (Živković), Jurišević, Miloradović (Anđela Milenković),Lazić, Lazarević (Andrijana Milenković), Milovanović, Dukić.

Preostale tri utakmice prvog kola odigraće se danas i sastaju se: Rad (Beograd) – Kolibri (Kuršumlija), Polet (Sivac) – Mačva (Šabac) i Dubočica (Leskovac) – Jagodina.

Naredno, drugo kolo Prve lige Srbije, odigraće se 24. septembra, kada Šumadija 1903 na Bubnju dočekuje Polet, a Trijumf  ide u goste Poletu.