Uspešna premijera „Šumadinki“ u novoj sezoni

zkk-sumadija

Košarkašice Šumadije uspešno su započele novu sezonu u Prvoj ženskoj košarkaškoj ligi Srbije. Popularne „Šumadinke“ očekivano su savladale novajliju u ligi, ekipu Novosadske ženske košarkaške akademije, rezultatom 77:67 (20:25, 26:12, 12:10, 19:20).

Novosađanke su pružile dostojan otpor Kragujevčankama u prvih petnaestak minuta utakmice. Novajlija u ligi je čak u finišu prve četvrtine imao sedam poena prednosti (24:17), da bi već u finišu druge deonice stvari došle na pravo mesto, kada su „Šumadinke“ preokrenule rezultat i na poluvreme otišle sa „plus devet“ – 46:37.

Na početku trećeg perioda domaće postižu četiri vezana poena i tu definitivno staju. Gošće iz Kragujevca prave seriju 9:0 i stižu do 14 poena prednosti u 24. minutu (55:41). To je bio pouzdan znak da će bodovi u srce Šumadije. Do kraja meča izabranice Darka Jakovljevića su rutinskom igrom privele meč kraju i ubeležile prvi trijumf u sezoni.

U pobedničkom timu čak pet igračica imalo je dvocifren učinak. Najefikasnija je bila Kristina Milošević sa 18 poena, 14 je postigla Jelena Prvulović, 13 Aleksandra Katić uz 7 asistencija, 12 poena ubeležila je Jelena Ćulafić uz takođe 7 asistencija, a 10 Marija Mršić.

Kod domaćina najefikasnija je bila kadetska reprezentativka Jelena Mitrović sa 15 poena, uz 8 skokova, a po 14 poena su postigle Nataša Vuković, koja je pridodala i 10 skokova, odnosno Dunja Lukač.

Šumadija će i svoj meč drugog kola igrati u „srpskoj Atini“, a protivnik će joj biti novosadska Vojvodina.