Uspešan start rukometaša Radničkog, Vranjanci pali u „Jezeru“

Rukometaši Radničkog pobedom su započeli novu sezonu u Super rukometnoj ligi Srbije. Kragujevčani su na prvenstvenoj premijeri pred svojom publikom u „Jezeru“ savladali ekipu Vranja 1957 sa 36:31 (21:16), čime su na najbolji mogući način iskoračili u novu takmičarsku sezonu.

Nošeni željom da se svojoj publici predstave u što boljem svetlu, Šumadinci su čitavo prvo poluvreme odigrali u visokom ritmu, koji su borbeni Vranjanci tek s vremena na vreme uspevali da isprate. Imali su puleni Zlatka Petronijevića u jednom momentu i pozamašni kapital od sedam golova „viška“ (17:10), ali su na odmor ipak otišli sa nešto skromnijih „plus pet“ – 21:16.

Stečenu prednost domaćin je uspešno održavao maltene tokom čitavog drugog poluvremena, mada se uporni gosti nisu predavali, pa su čak u jednom trenutku uspeli da priđu i na „samo“ tri gola zaostatka (27:24), ali većih rezultatskih tenzija do kraja utakmice ipak nije bilo. Radnički je manje-više rutinski priveo utakmicu kraju i trijumfovao sa pet golova prednosti – 36:31.

Šumadince je do pobede na premijeri predvodio Miloš Barudžić sa 11 postignutih golova, dok je na drugoj stranji prednjačio Đorđe Čolović sa 7.

U narednom kolu rukometaše Radničkog očekuje gostovanje uvek neugodnoj ekipi Obilića u Beogradu.

RADNIČKI – VRANJE 1957 36:31 (21:16)

„Jezero“.
Sudije: Danijel Trivković, Boriša Milosavljević.
Sedmerci: Radnički 8 (5), Vranje 3 (2).
Isključenja: Radnički 6 min, Vranje 12 min.

Radnički: Velković, Maljević, Stanisavljević 5, Davidović 4, Mutavdžić 6, Perić (4 odbrane), Mojsilović, Barudžić 11, Knežević 4, Utvić 1, Stanojev 1, Panić 3, Stanojević, Jovanović (7 odbrana), Ivanović, Barjaktarević 1.

Vranje: Gašić, Ivančević, Živković 3, Rakić 6, Stevanović, Petrović, Popović, Pavlović, Španjević, Čolović 7, Matović 2, Denković, Međedović, Stanojković, Bunjevčević 5, Maksić 8.

Igrač utakmice: Miloš Barudžić (Radnički)