Umor učinio svoje – Radnički poražen u Kraljevu

Odbojkaši Radničkog poraženi su u Kraljevu od domaće Ribnice u 8. kolu Viner Štediša lige, rezultatom 1:3 (20:25, 20:25, 25:21, 18:25).  Očigledno preumorni Kragujevčani su uspeli da uzmu samo jedan set veoma motivisanom domaćinu, pa su tako zabeležili četvrti poraz u šampionatu.

Vidljive su bile posledice utakmice CEV kupa od pre dva dana kod odbojkaša Radničkog. Mladi tim iz Kragujevca bio je fizički i psihički izmoren, što se odrazilo i na učinak na terenu. Nakon vođstva domaćih od 2:0, Radnički je uspeo da dobije treći set, ali nisu imali izabranici Dejana Matića snage za nešto više.

Početak prvog seta obeležila je rezultatska klackalica, da bi domaći do osetnije prednosti došli nakon drugog tehničkog tajm-auta. Poveli su Kraljevčani u finišu sa „plus četiri“ (21:17), što je bilo dovoljno da na kraju dobiju uvodnu deonicu sa 25:20.

U drugom setu gotovo preslikana situacija kao iz prvog seta i isti rezultat na kraju ovog perioda – 25:20. Radnički je u ovoj deonici zakazao u gotovo svim elementima igre, pre svega u bloku, dok su domaći odličnim servisom i dobrom realizacijom napada (62%) uspeli da dobiju ovaj set.

Treći set donosi nešto bolju igru Radničkog, pre svega zahvaljujući odličnoj roli mladog Aleksandra Blagojevića, uz nešto bolji blok. Kragujevčani su uspeli da konstantno vođstvo u ovom periodu da pretvore u konačnih 25:21, iako je Ribnica u jednom trenutku došla do samo poena zaostatka (21:20).

Međutim, to je bilo sve što je viđeno od gostiju na ovom meču. Ribnici je u potpunosti pripao četvrti set, čak je u jednom trenutku bilo i „plus deset“ za Kraljevčane (21:11), da bi na kraju ovog perioda rezultat na semaforu glasio 25:18 u korist domaćeg tima.

Sjajnu partiju u redovima Kraljevčana pružio je Vladimir Ušljanin sa 17 poena i čak 6 asova, koji je predstavljao nerešivu enigmu za blok Kragujevčana. Radović je postigao 14 poena, a Marinković, Bojović i Radević po 12 poena. Kod Radničkog je najbolji učinak imao Uglješa Ilić sa 19 poena, Vulović je postigao 11, a Lazar Ćirović 10 poena.

U narednom, 9. kolu, Radnički će u „Jezeru“ dočekati ekipu Đerdapa iz Kladova.

Ribnica – Radnički 3:1 (25:20, 25:20, 21:25, 25:18)