Umalo šok!

Radnički se ponovo mučio sa KLS ekipom u Jezeru, trojkom Pavkovića u poslednjem minutu izborio produžetak i na kraju slavio rezultatom 99:92 (19:18, 24:20, 21:16, 19:29, 16:9).

Gosti iz Beograda na početku meča opredelili su se za brzo završavanje napada uglavnom šutem za tri poena. Raspoložen je bio Jaramaz, koji je u prvoj četvrtini ubacio dve trojke iz tri pokušaja, dok ostali bekovi Mege nisu bili tako uspešni.

Radnički je držao priključak uglavnom poenima Marjanovića, koji je startovao u ovom meču umesto Sajmona. Prva četvrtina završena je rezultatom 19:18 za Radnički, a trener Nikolić je na početku druge deonice uveo MVP-ja ABA lige – Dejvida Sajmona. To je odmah dalo rezultat i Radnički njegovim poenima stiže do svoje najveće prednosti, 28:20.

Ipak, Pavković i Bratić svojim izgubljenim loptama omogućili su Megi lake poene, pa su se gosti iz Beograda svojom serijom 9:0 potpuno vratili u meč i čak ponovo poveli. Posle tajmauta koji je Nikolić pozvao da uozbilji svoje igrače, Radnički je ponovo zaigrao dosta angažovanije i na poluvreme otišao sa viškom od 5 poena, 43:38.

Na početku drugog poluvremena dve vezane trojke pogodili su Marković i Birčević i tako doneli prvi put dvocifrenu prednost Radničkom. Iako su u napadu igrali sasvim dobro, domaći ipak nisu uspevali da dominiraju u skoku nad mladom ekipom Mege, što je omogućilo gostima da drže kakav-takav rezultatski priključak. Na kraju treće deonice razlika je bila dvocifrena, 64:54, i činilo se da će iskusnija ekipa Radničkog lako privesti meč kraju.

Pogotkom Sinoveca u prvom minutu poslednje deonice Radnički je otišao na +12, ali su tada krenuli ne sivi, već potpuno crni minuti Radničkog. Izgubljene lopte, nonšalancija u skoku pod svojim košem, potcenjivački odnos prema protivniku skupo su koštali Radnički – Mega je u 37. minutu ponovo došla u vođstvo, 73:74. Nikolić je tada uveo u igru Bakića, koji je uvek najborbeniji na terenu, a tako je bilo i ovaj put. Do kraja meča sjajni bek Kragujevčana zabeležio je 4 poena, 3 asistencije i 3 skoka, od toga 2 u napadu, i bio najzaslužniji za izboreni produžetak, naravno uz kapitena Pavkovića koji je pogodio trojku za izjednačenje u poslednjim trenucima meča.

Ova trojka Pavkovića delovala je kao hladan tuš na goste iz Beograda, pa je u nastavku praktično postojao samo jedan tim. Radnički je rešio produžetak u svoju korist i tako sprečio veliko iznenađenje. Konačan rezultat meča bio je 99:92. Ovom pobedom Radnički se zadržao na čelu tabele, a u sledećem meču u Pioniru protiv beogradskog Partizana rešiće pitanje prvog mesta na tabeli pred nadmetanje u plejofu.

RADNIČKI – MEGA VIZURA 99:92 / 83:83 (19:18, 24:20, 21:16, 19:29, 16:9)

Dvorana: “Jezero“
Gledalaca: 1000.
Sudije: Nešković, Glišić, J. Juras.

RADNIČKI: Pavković 26, 11 as, Sinovec 9, Sajmon 26, Marković 5, Birčević 10, Nešović, Bratić 2, Vuksanović 5, Marjanović 9, Mijatović 3, Stojačić, Bakić 4, 11 sk.

MEGA VIZURA: Reljić, Stanković, Miljenović 15, Cvetković 9, Matović 12, Avramović 6, Luković 10, Jaramaz 23, Čantekin 13, Demćešen, Bojić, Musli 4.