Ubedljiv trijumf košarkašica Radničkog u Boru

zkk-radnicki

Košarkašice Radničkog su bez većih problema došle do svoje druge pobede u sezoni, pošto su u meču 3. kola Prve ženske košarkaške lige Srbije savladale u Boru istoimenu ekipu sa 79:57, po četvrtinama 28:10, 15:17, 19:11, 17:19.

Već nakon uvodnih deset minuta mogao se naslutiti pobednik ovog susreta. Naime, Kragujevčanke su po isteku ovog perioda imale čak osamnaest poena prednosti, pa je domaćin u nastavku bio prinuđen da juri ovaj ogromni zaostatak.

Košarkašice Radničkog su sigurnom igrom očuvale i uvećale vođstvo do kraja susreta, a Vesna Despotović je iskoristila priliku da pruži šansu mladim nadama Sofiji Jovanović (1999. godište) i Jovani Nikolić (2001. godište).

Ponovo je najefikasnija u kragujevačkom timu bila Bojana Stevanović sa 17 poena, uz osam skokova, sedam osvojenih lopti i 35 indeksnih poena na kraju. 11 poena je postigla Marija Novak, a po 10 su zabeležile Sanja Dimić i Milica Cvetanović.

U redovima domaćeg tima Jelena Nikpaljević je postigla 22 poena, a Tamara Golubović 11.

Radnički posle tri odigrana kola ima skor od dve pobede i jednog poraza, odnosno pet osvojenih bodova.

Narednog vikenda “Crvene“ će ugostiti ekipu Vrbas Medele.