Triler završnica pripala domaćinu

12000007_10206977392694147_1729172330_n

U derbi meču 10. kola Prve regionalne lige „Zapad“, košarkaši Radničkog 1950 savladali su u hali „Gordana-Goca Bogojević“ ekipu Priboja nakon triler završnice sa 75:74 (20:11, 9:18, 30:19, 16:26).

Sjajan meč, sa dosta preokreta i završnicom za infarkt viđen je u kragujevačkom „Parku“. Na kraju je domaćin došao do veoma važnih bodova u borbi za plasman u viši rang takmičenja.

Početak utakmice obeležio je sjajni Filip Lalović sa četiri vezane trojke, pa su Kragujevčani u 8. minutu prvi put na meču stigli do dvocifrene prednosti – 18:7.

U drugoj četvrtini viđena je potpuno drugačija slika na terenu. Gosti su „stegli“ odbranu, a u napadu se razigrao njihov najbolji igrač Srđan Stojanović, pa se prednost košarkaša Radničkog 1950 brzo „istopila“, tako da je na kraju prvog poluvremena rezultat bio nerešen – 29:29.

Početak drugog poluvremena donosi znatno bolju igru domaćeg tima, koji je ponovo došao do dvocifrene prednosti. Na ulasku u odlučujući kvartal, Kragujevčani su imali jedanaest poena „viška“ u odnosu na rivala – 59:48.

Međutim, odlični Stojanović se ponovo probudio i digao svoj tim „iz mrtvih“, tako da se ušlo u neizvesnu završnicu. Pri rezultatu 74:74 gosti nisu uspeli da realizuju svoj napad, da bi sa druge strane Blagojević bio fauliran pri šutu za dva poena, sedam sekundi pre isteka svih 40 minuta. Nakon polovičnog učinka Blagojevića sa linije penala, Kragujevčani su stigli do minimalne prednosti, koja se ispostavila dovoljnom za novi prvenstveni trijumf, budući da su se gosti iz Priboja spetljali u napadu za pobedu.

Ekipu Radničkog 1950 je do devete pobede u sezoni predvodio udarni kvartet – Kostić 19, Lalović 17, Drašković 15 i Blagojević 14 poena. Kada je u pitanju ekipa Priboja, pomenuti Stojanović je sa 37 poena bio ubedljivo najefikasniji, dok su Kerkez i Bajić upisali po 10 pogodaka.

Kragujevčani su ovom pobedom zadržali lidersku poziciju na tabeli Prve regionalne lige Zapad, sa bodom prednosti u odnosu na drugoplasirani Ub.

Košarkaše Radničkog 1950 sada očekuju obaveze u Kupu Srbije. Već u sredu tim Igora Todorovića ugostiće u hali „Gordana Goca Bogojević“ lidera Košarkaške lige Srbije, ekipu FMP-a, u okviru 2. kola Drugog stepena ovog takmičenja. Početak susreta je zakazan za 20 časova i 45 minuta.