Triler u „Čairu“ pripao Nišlijama

Posle velike borbe i pet odigranih setova, odbojkaši Radničkog položili su oružje na gostovanju ekipi Niša, u utakmici 9. kola BPŠ Super lige Srbije – 2:3 (14:25, 25:23, 22:25, 25:23, 15:17).

Dva puta su Nišlije vodile i oba puta je Radnički uspevao da stigne do izjednačenja u setovima, da bi na kraju pitanje pobednika rešio taj-brejk, u kome je domaći tim imao više živaca, ali i izuzetno raspoloženog Keitu, za koga Kragujevčani nisu imali pravog rešenja.

Bila je ovo utakmica na kojoj je povratnički debi u dresu Radničkog imao državni reprezentativac Lazar Ćirović, ali ni njegovo prisustvo nije pomoglo Šumadincima da izbegnu poraz u „Čairu“.

Prvi set obeležio je jako loš servis Kragujevčana, koji je omogućio Nišlijama rezultatsku kontrolu tokom čitave deonice. Na kraju je poenima Keite i Lopara domaći tim došao do početne prednosti u setovima.

Sa znatno boljom energijom ušao je Radnički u drugi set. Ipak, izabranici Dragana Svetozarevića dobro su se držali i bili u igri sve do završnice seta, kada im je popustila koncentracija,  što su Kragujevčani znali da kazne i reše ovu deonicu u svoju korist (25:23).

Uzvratio je domaćin u trećem setu. Ponovo su puleni Ivana Blagojevića bili u podređenom položaju tokom većeg dela ovog perioda igre, bezuspešno pokušavajući da sustignu rezultatski zaostatak. Nišlije su ovaj period igre dobile rezultatom 25:22 i ponovo došle do vođstva u setovima.

Velika borba vodila se u četvrtom setu. Delovalo je u jednom trenutku da će domaćin prelomiti set u svoju korist i doći do konačnog trijumfa, ali odbojkaši Radničkog nisu imali nameru da istaknu belu zastavu, pa su strpljivom igrom u samom finišu preokrenuli rezultat u svoju korist i izborili taj-brejk.

Peti set doneo je pregršt uzbuđenja i rezultatskih obrta. Radnički je posle promene strana uspeo da stigne do nešto osetnije prednosti od četiri poena (10:6), ali su se tada razigrali Lopar i Keita, pa je rezultat vrlo brzo bio u egalu (11:11).

Nišlije su prve došle u priliku da reše ovaj meč u svoju korist, ali su je propustile. Potom su i Kragujevčani imali šansu za konačan trijumf, ali su je i oni prokockali. Na kraju je stvari u svoje ruke preuzeo Keita, koji je sa tri uzastopna poena stavio tačku na ovaj izuzetno uzbudljiv meč u „Čairu“.

Mladi odbojkaški as sa Malija bio je ujedno i najbolji akter susreta sa 37 osvojenih poena. Parirao mu je kapiten Radničkog i prvi poenter Super lige Vladimir Jekić sa 31 poenom.

OK NIŠ – OK RADNIČKI 3:2 (25:14, 23:25, 25:22, 23:25, 17:15)

NIŠ
„Čair“
Gledalaca: 400
Sudije: Đ. Zelenović, T. Popović

NIŠ: Lopar 12 (4 blk), Pejčić 2 (2 asa), Jović (libero), Milovanović 1 (1 as), Keita 37 (5 asova, 3 blk), Stojković 10 (2 asa, 4 blk), Ikbari 14 (1 as, 2 blk), Jelić 8 (1 as, 1 blk), Tokić 1 (1 as). Nisu igrali: Nikić, Živanović i Jovanović. Trener: Dragan Svetozarević.

RADNIČKI: Milutnović 2 (2 blk), Goić 13 (2 asa, 3 blk), Ristić, Petrović, Ćirović 11 (1 as, 1 blk), Jekić 31 (1 as, 2 blk), Matić, Pantelić (libero), Perović, Stevanović 9 (2 asa), Krstić. Nisu igrali: Vidović, Pantović i Trivunić. Trener: Ivan Blagojević.

Nakon drugog poraza u sezoni, Radnički se bodovno izjednačio sa Nišlijama na deobi druge pozicije, dok se na čelu tabele osamila novosadska Vojvodina sa bodom više u odnosu na Kragujevčane i Nišlije.

Ovim kolom okončana je prva polovina ligaškog dela takmičenja u BPŠ Super ligi Srbije.

Naredna stanica odbojkaša Radničkog biće Stara Pazova, gde će odmeriti snage sa ekipom Jedinstva, koju su na startu sezone dobili u „Jezeru“ maksimalnim rezultatom (3:0).