Trej Kroft heroj „Jezera“: Radnički na krilima sjajnog Amerikanca „okrenuo“ Somborce

Postaje već tradicija da kad god se košaraši Radničkog i somborskog Džokera sastanu u dvorani „Jezero“, to onda obavezno bude utakmica „na jednu loptu“. Prošle sezone su Kragujevčani bili uspešniji za „pola koša“, dok su večeras slavili sa dva poena razlike – 80:78 (23:16, 9:24, 25:18, 23:20). Epitet junaka večerašnje drame u „Jezeru“ poneo je Amerikanac Trej Kroft, koji je poput remorkera vukao kragujevački tim na svojim plećima do drugog trijumfa u sezoni.

Malo je falilo pa da Šumadinci večeras okončaju godinu dana dugi trijumfalni niz pred svojom publikom. Silno motivisani Somborci, pod komandom novog trenera Željka Lukajića, bili su na dobrom putu da Kragujevčanima skinu oreol nepobedivosti u „Jezeru“ i nakon dva startna poraza upišu „prvenac“ u KLS društvu, ali su izabranici trenera Stevana Mijovića u ključnim momentima pokazali snagu karaktera i na talasu podrške svoje verne publike, koja im ni u jednom momentu nije dozvoljavala da posustanu, uspeli su da istope dvocifren „minus“ i izbore drugu pobedu u sezoni.

Dobro šutersko raspoloženje iz uvodnog perioda igre, koji su završili sa sedam poena „viška“ (23:16), Kragujevčani nisu uspeli da prenesu u narednu deonicu, u kojoj su ubacili samo devet poena, od toga pet sa linije penala. Gosti su, naravno, ovu napadačku „sušu“ domaćina iskoristili da prebace rezultatsko klatno na svoju stranu, pa su tako odlazak na odmor dočekali sa osam poena prednosti (40:32).

Živnuli su Šumadinci početkom treće četvrtine, uspeli da poravnaju rezultat (44:44), ali su se potom vratili u zonu sumraka, a epilog svega bilo je prvo dvocifreno vođstvo Somboraca na utakmici (57:47). U momentima kada se činilo da Kragujevčani klize ka svom drugom porazu u sezoni, stvari je u svoje ruke preuzeo najbolji akter večerašnje utakmice Amerikanac Trej Kroft, čije su dve vezane trojke pri vođstvu Džokera od 58:51 vratile Šumadince u život.

Pokušavali su gosti u nastavku utakmice da vrate dvocifrenu prednost, ali su borbeni Kragujevčani uspešno odolevali i čekali priliku za protivudar. Ona im se ukazala u samom finišu utakmice, kada je posle tri pogođena penala fenomenalnog Krofta, iskusni Uroš Nikolić doneo domaćinu prvo vođstvo još od početka druge četvrtine (73:71).

Radnički je u poslednji minut utakmice ušao sa tri poena „viška“ (79:76), ali je onda Braun preciznim hicem van linije 6,75 metara anulirao zaostatak gostujućeg tima. Na drugoj strani Kroft je već imao spreman odgovor i svojom šestom trojkom iz desetog pokušaja vratio je „plus tri“ domaćinu na deset sekundi pre poslednjeg zvuka sirene (79:76). Usledila je potom penal završnica, u kojoj je Jugović pogodio dva, a Kroft samo jedno slobodno bacanje, ali se i to ispostavilo dovoljnim da Kragujevčani poberu lovorike, iako su gosti imali šut za pobedu, doduše sa pola terena.

Amerikanac Trej Kroft bio je apsolutno centralna figura večerašnjeg susreta. Sa 27 postignutih poena, 8 skokova i 4 asistencije, Kroft je pokazao da polako izrasta u novog lidera kragujevačkog tima. Značajnu podršku sjajni američki bek imao je u iskusnom Urošu Nikoliću, koji je zabeležio svoj prvi dabl-dabl u dresu Radničkog ove sezone – 19 poena, 11 skokova. Odličnu partiju pružio je i mladi Danilo Labović sa 11 poena, uz visoke procente šuta za tri poena (3/4).

U ekipi Džokera izdvojili su se novajlija Nemanja Kapetanović sa 17 i Lazar Lugić sa 16 postignutih poena.

Radnički u narednom kolu očekuje gostovanje ekipi Slobode u Užicu, dok će Džoker ugostiti Čačak 94 Quantox.