“Tigrice“ slavile u derbiju prvenstva

Rukometašice Radničkog savladale su u derbiju 9. kola Superlige kao gost Jagodinu rezultatom 29:25 (12:12).

Kragujevčanke su zasluženo stigle do celog plena u Jagodini, čime su domaćinu nanele drugi poraz u šampionatu.

Jagodina je u većem delu prvog poluvremena bila u vođstvu. Najveću prednost imaje u 26. minutu (11:8). Uspele su Kragujevčanke vrlo brzo to da anuliraju, pa se na poluvreme otišlo nerešenim rezultatom – 12:12.

“Tigrice“ su u drugom delu zaigrale sigurnije, manje su grešile, pa su konstantno bile u prednosti, dva-tri gola. Pet minuta pre kraja, pri rezultatu 25:23 za gošće, reprezentativka Jovana Risović, tri puta je uspešno intervenisala, Radnički je u naredna dva napada postigao dva gola, pa je svima bila jasno da će bodovi za Kragujevac.

Ovom pobedom Radnički se na drugom mestu izjednačio sa današnjim rivalom sa po sedam pobeda i dva poraza. U narednom kolu u Kragujevac stiže ekipa Vojvodine.

Jagodina – Radnički 25:29 (12:12)

Dvorana: Jasa.
Gledalaca: 2.000.
Sudije: Mošorinski i Pandžić (Novi Sad).
Sedmerci: Jagodina 7 (7), Radnički 4 (4).
Isključenja: Jagodina 8, Radnički 12 minuta.

JAGODINA. Milanović 1, Stevanović, Stevanovska, Radojević 3, M. Živković 8 (2), Matić 5 (4), Jevtić 3 (1), K. Georgijev (9 odbrana), Janjić 2, Nišavić 2, J. Živković, Jović, Glišović, T. Georgijev, Miladinović.

RADNIČKI: Jovanović, Prijović 3, Tanić, Stepanović 4, Radosavljević 6, Čairović, Milošević 3, Danilović 4 (4), Tošović, Balać 5, Kukić-Radojičić 4, Risović (15 odbrana), Dukić, Obućina, Stoiljković.

Igračica utakmice: Jovana Risović (Radnički).