„Tigrice“ se revanširale Izvoru

tigrice

Derbi meč zaostalog 15. kola Super lige Srbije za rukometašice, između Radničkog i Izvora, pripao je kragujevačkom timu, koji je u svom „Jezeru“ slavio sa 32:27 (13:10) i tako se revanširao Aranđelovčankama za poraz u prvom delu sezone.

Kragujevačka publika mogla je da uživa u vrhunskom rukometu dve najbolje ekipe u zemlji i na kraju proslavi pobedu svojih ljubimica, koje su ovim trijumfom ostale u trci za prvo mesto na tabeli.

U prvih petnaest minuta viđena je ravnopravna borba, a onda je Radnički zategao odbranu, dozvolivši gošćama svega četiri gola do isteka prvog poluvremena. Kragujevčanke su tako na odmor otišle sa tri gola prednosti (13:10), mada su u par navrata i imale „plus pet“.

„Tigrice“ su sjajno otvorile drugo poluvreme i sa tri vezana pogotka došle do vođstva od 16:10. Rukometašice Izvora su u nastavku učinile sve što je u njihovoj moći da tu prednost domaćeg tima istope i činilo se da su na dobrom putu kada su u 52. minutu prišle na tri gola zaostatka (27:24). Međutim, usledio je silovit odgovor Kragujevčanki od četiri vezana pogotka, čime su faktički i prelomile ovaj meč u svoju korist.

Još jednu sjajnu partiju pružila je Sanja Radosavljević, koja je sa 11 golova bila najefikasnija u pobedničkom timu, a dobru podršku imala je u standardno raspoloženoj Anđeli Janjušević. Naravno, ne treba zaboraviti ni kapitena Jovanu Risović na golu, koja je imala 11 odbranjenih udaraca.

Nakon ovog duela ekipa Izvora i dalje drži čelnu poziciju sa 30 bodova, dok je Radnički drugi sa dva boda manje.

Za vikend su na programu utakmice 18. kola, poslednjeg u ligaškom delu sezone, koje će dati odgovor na pitanje ko će sa prvog mesta u plej-of. Rukometašice Radničkog gostovaće poslednjeplasiranoj Minakva-Vojvodini, dok će Izvor dočekati ekipu Kučeva.

Radnički – Izvor  32:27 (13:10)

Hala: „Jezero“.
Gledalaca: 700.
Sudije: Vanja Antić i Jelena Jakovljević (obe iz Beograda).
Sedmerci: Radnički 5(4), Izvor 6(5).
Isključenja: Radnički 12, Izvor 10 minuta.

RADNIČKI: Ćosić, Petrović 3, Stojković, Prijović 4, Tanić, S. Radosavljević 11, N. Radosavljević, Radović 4, Stajković, Lukić, Risović (11 odbrana), Dukić 1, Tatar, Kulić, Todorović 1, Janjušević 8.

IZVOR: Kojić 1, Radoičić 3, Anić 1, Ilić 2, Rabata 2, Mrlješ 1, Tomković 2, Karić, Rajović 6, Grbić, Đoković, Kačarević, Danilović 7, Stefanović, Petrović 2.