“Tigrice“ se časno oprostile

U revanš meču šesnaestine finala Kupa EHF, rukometašice Radničkog igrale su nerešeno sa danskim Esbjergom 26:26 (12:13), i tako su eliminisane iz daljeg takmičenja. U prvom susretu, koji je juče odigran takođe u hali “Jezero“, Dankinje su slavile sa 28:24.

Tek što su započele ovosezonsko takmičenje u Evropi, Kragujevčanke su zaustavljene, ali sasvim zasluženo, jer su se namerile na veoma kvalitetnog protivnika. Oba susreta igrana su u “Jezeru“, a u drugom, večeras, Dankinje su bile formalno domaćin.

Hrabro su se borile Kragujevčanke protiv favorizovanog Esbjerga. U 40. minutu susreta stekle su “tigrice“ dva gola “viška“ (19:17) i tada se činilo da možda može i čudo da se dogodi. Ipak, san je kratko trajao, pošto su Dankinje u 53. minutu serijom 6-1 povele 23:20 i ugasile svaku nadu. Kao uteha, Kragujevčanke su u poslednja dva minuta susreta uspele da postignu tri gola u nizu i tako ostanu neporažene u revanš susretu.

Radnički – Esbjerg 26:26 (12:13)

Dvorana: Jezero.
Gledalaca: 300.
Sudije: Sirbu i Suponikov (Moldavija).
Sedmerci: Esbjerg 3 (3). Radnički 6 (6).
Isključenja: Esbjerg 4, Radnički 6 minuta.

ESBJERG: Sando (10 odbrana), Lojborg, Madsen, Jensen 4, Kvisgard 2, M. B. Hansen, Baunsgard, Forslund 3, Beh, Alm 8 (2), S. S. Hansen, Grigel, Polman 9 (1).

RADNIČKI: Prijović 2, Tanić, Stepanović 6, Radosavljević 3, Čairović 1, Knežević, Milošević 1, Tošović, Balać, Kukić Radojičić 4, Risović (12 odbrana), Dukić 2, Obućina, Stoiljković, Danilović 7 (6).

Igračica utakmice: Estevana Polman (Esbjerg).

Semafor: 4:2 (9), 4:8 (17), 9:9 (25), 13:11 (30), 15:16 (34), 17:19 (40), 19:19 (46), 23:20 (53), 26:23 (58).