„Tigrice“ ostale „kratkih rukava“ u Nišu

zrk radnicki

Rukometašice Radničkog porazom su startovale u plej-ofu. Ekipa Naise je u svom „Čairu“ ponovo bila bolja od popularnih „tigrica“ i slavila sa 30:28 (16:15).

Bio je to još jedan dobar i neizvestan meč između dva jako dobra tima, a na kraju su se opet radovale Nišlijke, koje su tako po drugi put u sezoni savladale aktuelne šampionke Srbije i u značajnoj meri im zakomplikovale planove u vezi sa odbranom titule.

Domaći tim je bolje otvorio meč i zahvaljujući izuzetno raspoloženoj bekovskoj liniji poveo sa 5:0. Ipak, Kragujevčanke su žestoko uzvratile i serijom 7:2 uspele da dođu do izjednačenja u 13. minutu.

U finišu prvog dela igre, Nišlijke su došle do tri gola prednosti (15:12), ali su na odmor ipak otišle sa minimalnim vođstvom – 16:15.

Početak drugog poluvremena obeležila je neefikasnost na obe strane, a prve su led probile Kragujevčanke, koje su sa tri vezana pogotka došle do prvog vođstva na meču u 38. minutu (18:16).

Međutim, domaće brzo dolaze do izjednačenja, a potom ponovo prelaze u vođstvo koje su strpljivo sačuvale do kraja susreta, pre svega zahvaljujući sjajnoj Katarini Radović, koja je sa devet golova bila najefikasnija u redovima pobedničkog tima. Isti broj golova postigla je i Ivana Prijović, najraspoloženija igračica Radničkog na ovom susretu.

Sada Naisa beži Kragujevčankama tri boda, a prvoplasirani Izvor čak pet, pa je jasno da aktuelne šampionke Srbije imaju prilično male šanse da zadrže pehar u svojoj vitrini.

U 2. kolu plej-ofa Radnički će gostovati Železničaru u Inđiji.

NAISA – RADNIČKI 30:28 (16:15)

Niš
Hala
: Čair
Sudije: Goran Kovač (Kosovska Mitrovica) i Srđan Milosavljević (Zvečan)
Sedmerci: Naisa 6 (4), Radnički 4 (2)
Isključenja: Naisa 10, Radnički 8 minuta

NAISA: Petković 6 odbrana (2), Popović 6 odbrana, Nikolić, Veljković 4, Milojević 3, Karalić, Pešić, Stefanović 1, Đoković 6 (3), Radović 9, Nedeljković 5 (1), J. Zdravković, Mitrović, T. Zdravković 2, Petrović, Tanasković

RADNIČKI: Risović 11 odbrana, Ćosić, Petrović 1, Prijović 9, Tanić 2, Radosavljević 3 (1), Radović 5, Stajković, Simić, Lukić, Dukić 2, Tatar, Kulić, Todorović 6 (1)