„Tigrice“ obezbedile proleće u Evropi

tigrice

U revanš meču trećeg kola Kupa pobednika kupova, rukometašice Radničkog savladale su rumunski Aleksandrion sa 24:19 (14:7) i obezbedile plasman među šesnaest najboljih ekipa u ovom takmičenju.

Važnost večerašnjeg duela uticala je na izabranice trenera Radosavljevića, koje su izuzetno nervozno počele meč. Opet je „kestenje iz vatre“ morala da vadi „hobotnica“ na golu Radničkog Jovana Risović, koja je „glavni krivac“ što su Rumunke postigle samo sedam golova u prvom poluvremenu.

Odbrane Jovane Risović dale su vetar u leđa njenim saigračicama, koje su polako počele da pogađaju i stvaraju razliku, što je to rezultiralo nešto oštrijom igrom gostujućih rukometašica, koje su zaradile čak pet isključenja i skrivile tri sedmerca, koje je Milica Danilović pretvorila u pogotke.

U 19. minutu, posle sudara sa protivničkom igračicom, lakše se povredila Jovana Risović, ali se posle par minuta vratila na teren i nastavila sa odličnim odbranama. Na pauzu se otišlo sa dvocifrenom prednošću Radničkog – 14:7.

Start drugog poluvremena pripao je Rumunkama, koje su iskoristile slabu igru u napadu domaćeg tima i u prvih petnaest minuta drugog dela postigle čak sedam golova, koliko za celo prvo poluvreme.

Radnički je nekako uspevao da održi prednost, ali ona se topila iz minuta u minut i činilo se da su gošće na rubu preokreta. Tada je odgovornost na sebe preuzela Anđela Janjušević, koja je u kratkom roku vezala dva gola i na taj način prekinula seriju Rumunki.

To je omogućilo Kragujevčankama, da uz raspoloženu Jovanu Risović na golu, u finišu dođu do odlučujuće prednosti i slome otpor rumunske ekipe.

Ovo sjajno rukometno veče u „Jezeru“ donekle je pokvario trener gostujućeg tima, koji je želeo da se obračuna sa sudijama po završetku meča. Međutim, to nije uticalo na rukometašice Radničkog i njihove simpatizere, koji su na kraju zasluženo slavili veliki trijumf i obezbeđeno proleće u Evropi.

„Sigurno zaslužena pobeda, iako tvrdim da Kluž nije loša ekipa. Posle nerešenog rezultata tamo, bile smo pod pritiskom, ali smo odbranom uspeli da se izdignemo i napravimo razliku. Čak smo imali i taj luksuz da duži period u drugom poluvremenu ne postignemo gol, pošto je Risovićeva bila fenomenalna na golu. Na kraju je razlika od pet pogodaka bila sasvim dovoljna.“ – istakla je Milica Danilović.

Iskusna Biljana Balać takođe je oduševljena pobedom i plasmanom u narednu fazu.

„Bez obzira na povoljan rezultat iz prvog meča, ozbiljno smo pristupile i trijumfovale. U drugom delu smo se opustile, ali nismo dovele u pitanje prolaz dalje. Veoma mi je drago zbog ovog rezultata, a lagala bih ako bih rekla da je bilo neočekivano.“ – izjavila je Balaćeva.

Radnički – Aleksandrion 24:19 (14:7)

Hala: “Jezero“
Gledalaca: 1000.
Sudije: Jaskins i Zabko.
Sedmerci: Radnički 3 (3), Aleksandrion -.
Isključenja: Radnički 2, Aleksandrion 14 minuta.

RADNIČKI: Prijović , Tanić 1, Stepanović 4, Radosavljević 4, Čairović, Milošević , Nišavić, Tošović, Balać 3, Stanisavljević 4, Risović (17 odbrana), Dukić, Danilović 3, Janjušević 5.

ALEKSANDRION: Parašiv 2, Severin, Valean, Ivan , Čintoan 3, Bogdan, Laslo , Biris 3, Tetean 2, Mazarean (7 odbrana), Ani Senokiko 5,Kirjan , Popa 4, Boian.

Igrač utakmice: Jovana Risović (Radnički)