„Tigrice“ grabe ka finalnom turniru Kupa Srbije

Rukometašice Radničkog napravile su značajan korak ka plasmanu na završni turnir Kupa Srbije, pošto su večeras u prvom meču četvrtfinala pobedile ekipu Pančeva sa 34:22 (15:15).

Pančevke su pružile značajaniji otpor samo u prvih trideset minuta susreta. U drugom poluvremenu „tigrice“ su angažovanijom igrom u odbrani i raznovrsnijim rešenjima u napadu stekle značajnu rezultatsku prednost, koju su na kraju pretočile u pobedu.

Najefikasnije u pobedničkom timu bile se Ksenija Petrović sa 9 pogodaka, a u stopu su je pratile Jovana Stoiljković i Katarina Stepanović sa po 7 golova. Snežana Ležaja bila je sjajna na golu, zabeleživši 20 odbranjenih udaraca.

Radnički Kragujevac – Pančevo 34:22 (15:15)

Kragujevac,
Hala: „Jezero“.
Gledalaca: 100
Sudije: Bojan Jevremović,Vukašin Radosavljević
Sedmerci:  Radnički 4(3), Pančevo 3(3)
Isključenja: Radnički 2 min, Pančevo 8min

RADNIČKI: Ćosić Petrović 9, Begović, Jelesijević, Blagojević, Radović, Ležaja (20 odbrane), Lukić 1, Stajković, Kojić 4, Stoiljković 7, Stepanović 7, Kulić, Janković 6.

PANČEVO: Radojčin 8, Cvetković, Bernardić A., Rikanović, Dželajlija, Tenelov 4, Stanišković, Pavlović (8 odbrana), Ničevski, Bernardić T,. Filiposki, Kojčić 3, Šuberić 1, Novakov 2, Miličević 3.

Revanš je na programu 3. maja u Pančevu.