“Tigricama“ za utehu Kup kupova (VIDEO)

rukomet

Rukometašice kragujevačkog Radničkog ostavile su odličan utisak na kvalifikacionom turniru Lige šampiona, ali i pored toga nisu uspele da dođu do grupne faze ovog takmičenja. Popularne “Tigrice“ su poražene u odlučujućem meču od Podravke sa 24:28 (12:14).

Subotnja utakmica protiv Dankinja ostavila je trag na Kragujevčankama, pa se u njihovoj igri videlo da nema poletnosti i svežine.

Prvi deo utakmice obeležile je igra u serijama. Nakon vodećeg gola Janjuševićeve, Podravka je serijom 4-0 preokrenula rezultat na 4:1. Njihovu seriju uspela je u 8. minutu da prekine Katarina Stepanović.

Hrvatice su uspele da povedu 5:2, ali su hrabre “Tigrice“ sa dva gola Danilovićeve i jednim Prijovićeve, na polovini prvog poluvremena stigle do izjednačenja (5:5). Međutim, vrlo brzo Podravka je stekla tri gola “viška“ (9:6), u 21. minutu.

Ipak, u 27. minutu golom Danilovićeve sa sedam metara Radnički je stigao do izjednačenja (10:10). Ali, rukometašice Podravke su znalački koristile svaku grešku u odbrani “Tigrica“, pa su na odmor otišle sa prednošću od 14:12.

Rasplet se dogodio nakon prvih sedam minuta igre u nastavku. U tom periodu tim iz Koprivnice je uspeo da povede sa 19:14 i tu prednost u dovoljnoj meri sačuva do samog kraja, što je značilo i osvajanje prvog mesta na turniru i plasman u grupnu fazu Lige šampiona, u kojoj Podravku čekaju podgorička Budućnost, skopski Vardar i nemački Turinger.

Radnički će sezonu u evropskim tamičenjima nastaviti igranjem 3. kola Kupu pobednika kupova, u kojem će mu rival biti rumunski Jilidon iz Kluža. Prva utakmica na programu je 15. novembra u Rumuniji, a revanš je sedam dana kasnije u hali “Jezero“.

Radnički – Podravka 24:28 (12:14)

Dvorana: “Jezero“.
Gledalaca: 1.800.
Sudije: Mandak i Rudinski (Slovačka).
Sedmerci: Radnički 6 (3), Podravka 3 (2).
Isključenja: Radnički 6, Podravka 12 minuta.

RADNIČKI: Prijović 1, Tanić 1, Stepanović 3, Radosavljević 1, Čairović, Milošević 2, Nišavić, Tošović (2 odbrane, 1 sedmerac), Balać 2, Stanisavljević, Risović (8 odbrana), Dukić, Danilović 8 (3), Janjušević 6.

PODRAVKA: Jukić, Nikšić 6, Senvald, Živković 4, Džono 2, Nemaškalo 3, Kapitanović (2 odbrane), Vidak, Milenković (6 odbrana, 1 sedmerac), Oremović, Maljak, Tatari 6, Trifunović 5 (1), Elez 2 (1).