Težak poraz “Tigrica“ u Norveškoj

rukomet

Ubedljivo su Kragujevčanke poražene u prvom meču osmine finala Kupa kupova (24:39). Ispostavilo se da je vicešampion Norveške bio ogroman zalogaj za srpskog šampiona, koji će za sedam dana imati revanš na domaćem terenu.

Loše su otvorile utakmicu Kragujevčanke, u 8.minutu imale gol zaostatka (4:3), a onda u narednih sedam nisu postigle ni pogodak. Bjasen je iskoristio sve greške Radničkog i za to vreme postigao pet golova, te se „odlepio“ na plus šest u 14.minutu.

Prednost Bjasena se povećavala iz minuta u minut, da bi u 25. prvi put iznosila čak deset golova (16:6)! Činilo se da Radnički nikako neće pronaći igru, pogotovo kad je u baš tada ostao sa dve igračice manje jer su na dva minuta isključene Nišavić i Janjušević. Poluvreme je završeno rezultatom 19-10.

Za petnaest minuta drugog dela igre Radnički je postigao samo tri gola! Na drugoj strani Bjasen je bio precizan čak deset puta, pa je u 45.minutu na semaforu stajalo 29:13. Do kraja je Radnički pokušao da smanji rezultat,ali je na kraju završeno 39-24.

Podsetimo, revanš meč se igra u Kragujevcu u nedelju 15. februara u 18 časova.

Bjasen – Radnički 39:24 (19:10)

TRONDHAJM
Dvorana: Trondhajm hala.
Sudije: Karim i Rauf Gasmi (Francuska).
Sedmerci: Bjasen 6 (5), Radnički 7 (5).
Isključenja: Bjasen 8, Radnički 14 minuta.

BJASEN: Odegard (19 odbrana, 2 sedmerca), Ardahl 3, Ven 9, Tomac 3, Gundersen 8 (1), Beken, Holstad, Pedersen, Uthus 1, Arntzen 4, Jakobsen 1, Hogdal 2, Hernes 5 (5), Hjertner 1, Dirdal 1.

RADNIČKI: Prijović 2, Tanić, Stepanović 9, Radosavljević, Milošević, Nišavić 2, Tošović (6 odbrana), Balać 3, Stanisavljević 2, Risović (9 odbrana, sedmerac), Dukić, Danilović 5 (5), Janjušević 1.

Igračica utakmice: Odegard (Bjasen)

SEMAFOR: 1:2 (4), 4:3 (8), 9:3 (13), 12:5 (18), 16:6 (25), 16:10 (28), 24:10 (36), 27:12 (39), 32:16 (48), 35:21 (53), 37:21 (55)