Težak poraz Sušice na prolećnoj premijeri

Fudbaleri Sušice porazom su započli prolećni deo sezone u Srpskoj ligi Zapad. Izabanici trenera Vladimira Božovića su sa gostovanja kraljevačkoj Slogi ispraćeni sa tri gola u sopstvenoj mreži – 0:3 (0:1).

Podmlađeni tim kragujevačkog srpskoligaša nije uspeo da isparira izuzetno motivisanom domaćinu, za koga je ova utakmica bila od presudnog značaja u grčevitoj borbi za opstanak.

Krenuli su Sušičani dobro i već u prvom minutu su zapretili preko povratnika Đurđevića. Nakon toga su kraljevački „beli“ preuzeli kontrolu nad igrom i postepeno pojačavali pritisak, da bi u sam smiraj prvog poluvremena došli do željenog vođstva. Posle udarca Anđelkovića i intervencije golmana Sušice Radovanovića, Matija Jovanović se našao na pravom mestu i odbijenu loptu prosledio u mrežu.

Nisu Kraljevčani dugo čekali na drugi pogodak. U toku je bio treći minut drugog poluvremena, kada je Veljović poslao idealnu loptu u prostor za hitronogog Anđelkovića, koji je sa lakoćom zaobišao Radovanovića i dobro odmerenim udarcem pogodio nebranjenu mrežu gostiju iz Kragujevca.

Pokušali su Sušičani da se trgnu i smanje zaostatak, najpre preko Cvijovića, a potom i Vulića, ali je golman Sloge Grujičić ostao nesavladan.

Pretili su i domaći. Gojković je uhvatio poluvolej na nekih desetak metara od gola Sušice, Radovanović je ostao ukopan u mestu, ali je lopta na njegovu sreću završila pored stative. U šansi se potom našao i Veljović, međutim, šutirao je pravo u Radovanovića.

U trenucima kada se očekivao poslednji zvižduk sudije Predraga Simića iz Užica, novajlija u redovima kraljevačkih „belih“ Nikola Pronek uspeo je da još jedan odbitak „pospremi“ u mrežu Kragujevčana za konačnih 3:0.

Fudbaleri Sloge su ovom pobedom napravili značajan korak ka begu iz opasne zone, dok su Sušičani nazadovali za jedno mesto na tabeli i trenutno su jedanaesti sa 20 osvojenih bodova.

Novu šansu za osvajanje prvih prolećnih bodova izabranici trenera Božovića imaće narednog vikenda, kada će na svom terenu dočekati ekipu Reala iz Podunavaca.

SLOGA – SUŠICA 3:0 (1:0)