„Đavolice“ raspucane na startu prolećne polusezone

Rafalnom paljbom u susretu sa ekipom Lavice Dubočica, fudbalerke Radničkog 1923 uspešno su započele prolećni deo sezone u Prvoj ligi Srbije. Kragujevčanke su slavile sa više nego ubedljivih 7:0 (4:0), pokazavši još jednom da zaslužuju mesto u višem rangu takmičenja.

Čast da otvori prvu prolećnu goleadu Kragujevčanki pripala je upravo doskorašnjoj „lavici“ Jovani Marjanović, koja je u 10. minutu zatresila mrežu svog bivšeg tima. Potom je na scenu stupila Milica Živanović, koja je sa dva svoja pogotka u 34. i 41. minutu uvećala prednost popularnih „đavolica“, a do odlaska na odmor u listu strelaca stigla je da se upiše i Marija Nikolić za ubedljivih 4:0 na isteku prvih 45 minuta igre.

Gogletersko zatišje u prvih pola sata drugog poluvremena prekinula je Jovana Marjanović svojim drugim pogotkom na utakmici, da bi nedugo zatim Stanika Vasiljević naterala golmanku leskovačkog tima Anu Stojanović da po šesti put vadi loptu iz svoje mreže. Tačku na prvi prolećni trijumf fudbalerki Radničkog 1923 stavila je najbolja igračica utakmice Jovana Marjanović, koja je het-trikom na debiju u crvenom dresu pokazala da će predstavljati kapitalno pojačanje za napad kragujevačkog tima u ovoj polusezoni.

Kragujevčanke su osvajanjem prvih prolećnih bodova nastavile poteru za vodećim Spartakom, koji im u ovom trenutku beži dva boda.

U narednom kolu izabranice trenera Aleksandra Ćurčića očekuje gostovanje trećeplasiranoj Kolubari u Lazarevcu.

ŽFK RADNIČKI 1923 – ŽFK LAVICE DUBOČICA 7:0 (4:0)

Pomoćni teren stadiona „Čika Dača“.
Gledalaca: 50.
Sudija:
Ivana Čolaković (Boljevac).
Strelci: Marjanović 10, 75 i 86, Živanović u 34. i 41, Nikolić u 43. i Vasiljević u 79. minutu za ŽFK Radnički 1923.
Žuti kartoni: Stošić, Milošević (ŽFK Radnički 1923).

ŽFK RADNIČKI 1923: Veličković, Janković (od 46. Paunović), Nikolić, Galjak, Živković, Čingelić (od 46. Vasiljević), Jurišević, Milosavljević, Tomanović, Marjanović, Živanović (od 57. Gogić).

ŽFK LAVICE DUBOČICA: Stojanović, A. Jovanović, Filipović, Milenković, Tasić, Ivić, Stošić, Blagojević, Milošević, Milenković (od 66. E. Jovanović), Kostić.