„Crveni“ u žestokom naletu

Nastavlja se prolećna rapsodija kragujevačkog superligaša. Ekipa trenera Nenada Lalatovića uspela je da veže i treći uzastopni trijumf, i to u susretu sa još jednim ozbiljnim konkurentom u borbi za opstanak, ekipom Metalca iz Gornjeg Milanovca – 1:0 (0:0). Šumadinci su ovom pobedom konačno iskoračili iz opasne zone i najavili dalji uspon na superligaškoj lestvici.

Težak i raskvašen teren stadiona “Čika Dača” u velikoj meri je uticao na kvalitet komšijskog derbija. Obe ekipe bile su primorane da preskaču sredinu terena, a u takvoj igri bolje su se snašli Kragujevčani, koji su pogotkom Saše Jovanovića došli do nova tri boda.

Milanovčani su bili nešto agilniji u uvodnim minutima utakmice i prvi su zapretili preko Fićovića, koga je uspešno izblokirao Andrić. Nakon kornera koji je usledio, štoper Joković je zahvatio loptu glavom na drugoj stativi, ali nije bio precizan.

Lukavi Fićović, koji je od samog starta utakmice zadavao dosta problema odbrani Radničkog 1923, ponovo je zapretio u 15. minutu, ali je ovoga puta uputio loš završni udarac.

Domaćin je tek u 17. minutu uspeo da pripreti komšijama iz Gornjeg Milanovca. Nakon povratne lopte Ljubiše Pecelja, Saša Jovanović je sa pet metara šutirao pravo u golmana Metalca Dušana Markovića. U nastavku akcije pokušao je i kapiten Mirić, ali je Marković i ovoga puta bio na visini zadatka.

Osim dva solidna pokušaja Stuparevića iz prekida, nije bilo većih uzbuđenja do isteka prvih 45 minuta igre.

UNEO ŽIVOST: Đorđe Maksimović

U pauzi između dva poluvremena strateg Kragujevčana Nenad Lalatović odlučio je da napravi promenu u samom špicu napada, pa je umesto neprimetnog Voje Ubiparipa šansu u nastavku utakmice dobio mladi Đorđe Maksimović, koji je svojom agresivnošću i brzinom uneo određenu živost u redove domaće ekipe.

Jako blizu vođstva Šumadinci su bili u 55. minutu, kada je posle centaršuta Andrića i gužve u gostujućem šesnaestercu lopta došla do Marka Gajića, ali je golman Metalca Marković bravuroznom intervencijom sprečio štopera Radničkog 1923 da se upiše u strelce. Usledio je potom pokušaj Mirića glavom posle centaršuta Jovanovića, međutim, lopta je završila iznad prečke.

Period bolje igre na startu drugog poluvremena “crveni” su materijalizovali u 61. minutu. Mirić se dobro zagradio u kaznenom prostoru Milanovčana, pre nego što je doturio loptu do Tomića, koji na ivici peterca pronalazi Sašu Jovanovića, a nekadašnji fudbaler Rada, Čukaričkog, Voždovca i mnogih drugih superligaških ekipa konačno uspeva da pronađe put do protivničke mreže na radost oko pet stotina promrzlih simpatizera Radničkog 1923, koje ni loši vremenski uslovi, ni krajnje neprimeren termin za odigravanje utakmice nisu sprečili da daju podršku svom voljenom timu u ovom veoma bitnom meču.

UGREJAO SRCA PROMRZLIH NAVIJAČA: Saša Jovanović

Bio je to ujedno i vrhunac današnje ne preterano sadržajne i kvalitetne fudbalske predstave na stadionu “Čika Dača”. Finiš utakmice protekao je u jalovoj inicijativi fudbalera Metalca, koji su uzaludno tražili način da nadmudre vrlo čvrstu i kompaktnu odbranu kragujevačkog tima.

Osim pokušaja Odade sa distance u 86. minutu i Jovana Stojanovića iz slobodnog udarca u sudijskoj nadoknadi vremena, Milanovčani nisu ozbiljnije ugrozili gol Ognjena Lukića, koji je i na trećoj utakmici zaredom uspeo da ostane nesavladan.

Kragujevčani su ovom pobedom “preskočili” Milanovčane na superligaškoj tabeli i konačno se našli u zoni baraža, gde će pokušati da ostanu do kraja sezone, mada ukoliko nastave ovakvim tempom, ne bi bilo isključeno i da bez dodatnog doigravanja obezbede opstanak u eliti.

“Crvene” u narednom kolu očekuje vrlo neugodno gostovanje ekipi lazarevačke Kolubare, sa kojom su vodili žestoke bitke u Prvoj ligi Srbije prošle sezone.

LALATOVIĆ POSLE POBEDE NAD METALCEM: VELIKA TRI BODA ZA NAS, ALI NIŠTA NIJE GOTOVO

Euforiju nakon trećeg uzastopnog prolećnog trijumfa, koji je Šumadincima omogućio novi iskorak na tabeli, stišava Nenad Lalatović, glavni inicijator prolećnog buđenja “crvenih” sa “Čika Dače”. Iako srećan zbog veoma važne pobede nad neugodnim Milanovčanima, šef struke Kragujevčana upozorava da nije ništa nije gotovo i da njegovom timu tek predstoji velika borba za očuvanje superligaškog statusa.

– Znajući kvalitet ekipe Metalca, ja sam se iskreno pribojavao današnje utakmice. Mislim da je većim delom utakmica bila u egalu, naročito u prvih 45 minuta, kada smo i mi i oni propustili po jednu povoljnu priliku da dođemo do gola. Početkom drugog poluvremena uspeli smo da stvorimo još par zrelih prilika, a jednu od njih smo uspešno pretvorili u pobedonosni pogodak. Bez obzira na ovu pobedu, ništa još uvek nije gotovo i do poslednjeg kola neće se znati ko ispada, a ko ide u baraž. Ekipi Metalca želim puno sreće u nastavku takmičenja i voleo bih da na kraju sezone i mi i oni ostanemo u ligi – izjavio je strateg kragujevačkog superligaša.

Lalatović ističe da je malo ko verovao da će Radnički 1923 nakon zaista razočaravajuće jesenje polusezone biti u stanju da veže tri pobede u nizu, dodajući da je to pre svega zasluga igrača, koji su ponovo počeli da veruju u sebe i svoje saigrače iz tima.

– Srećan sam što sam uspeo da povratim samopouzdanje igračima i da popravim atmosferu u ekipi kroz niz zajedničkih druženja izvan terena. Posledica toga je da svi sada dišu kao jedan i jako mi je drago zbog toga. Verujem da ćemo svi zajedno doći do konačnog cilja i da će naš Radnički ostati u Super ligi – poručio je Lalatović.

Na drugoj strani, šef struke Metalca Milija Žižić priznaje da je zadovoljan igrom, ali ne i rezultatom svog tima na današnjoj utakmici.

– Zaslužena pobeda Radničkog, ali moram pohvaliti i moje igrače, koji su danas bili jako vredni, radni, karakterni… Falio nam je jedan dobar pas i malo drskosti u završnici, pa da krunišemo sve ono što smo radili na terenu. Za razliku od nas, Radnički je nakon par dobrih napada početkom drugog poluvremena uspeo da dođe do gola, koji je odlučio pobednika. Svakako da današnji poraz ne prija, ali mislim da smo na pravom putu i da će uz ovakvu igru uskoro doći i željeni rezultati