Težak poraz rukometaša Radničkog u Novom Sadu

Ubedljiv poraz pretrpeli su rukometaši Radničkog na gostovanju novosadskoj Vojvodini u utakmici 11. kola plej-of faze ARKUS lige – 15:31 (6:19).

Kragujevčani nisu mogli da pariraju izuzetno motivisanom i razigranom domaćinu, koji je imao žarku želju da se upravo pred svojim navijačima ovenča šampionskim zvanjem. Novosađani su od samog starta nametnuli svoj ritam igre i postepeno uvećavali prednost, koja je na kraju prvog poluvremena iznosila velikih sedam golova razlike (16:9).

Početkom drugog poluvremena domaći po prvi put izbijaju na dvocifrenu distancu (22:10), pa je tada postalo definitivno jasno da Šumadincima nema spasa. Na kraju su oba trenera „u vatru“ gurnula mlađe igrače, koji su tako dobili vredne minute za dokazivanje. Konačan rezultat 31:15 jasan je pokazatelj dominacije novosadskog tima u ovoj utakmici.

Luka Rogan i Aleksa Kljajić bili su najefikasniji u pobedničkom timu po 6 postignutih golova, dok je kod Kragujevčana golgeterski najraspoloženiji bio Miloš Barudžić sa 5 pogodaka.

Novosađani su ovim trijumfom obezbedili novu, devetu uzastopnu titulu prvaka države, dok su Šumadinci pali na četvrto mesto prvenstvene tabele, sa istim brojem bodova kao i trećeplasirani Dinamo iz Pančeva – 13.

U narednom, 12. kolu plej-ofa ARKUS lige, rukometaši Radničkog ugostiće ekipu beogradskog Partizana.

VOJVODINA – RADNIČKI 31:15 (16:9)

NOVI SAD
Dvorana: SC “Slana bara”.
Gledalaca: 200
Sudije: Boriša Milosavljević, Danijel Trivković
Sedmerci: Vojvodina 5 (4), Radnički 2 (2)
Isključenja: Vojvodina 12 min, Radnički 10 min

VOJVODINA: Šijan, Kovačević, Milić 1, Ocvirk 4, Vukovljak, Verkić (15 odbrana), Žmavc 2, Milenkoviuć 2, Rađenović 4, Ratković, Tomić, Nikolić, Rogan 6, Kljajić 6, Šotić 3, Bedoui.

RADNIČKI: Prodanović 1, Davidović 1, Mutavdžić 1, S. Đerić (odbrana), Dobrosavljević, Kasalović, D. Petrović, Barudžić 5, Knežević 2, Utvić 2, Đerić, Stanojev 2, Maljević, Vasiljević, P. Petrović, Zlatanović (4 odbrane).

Igrač utakmice: Svetislav Verkić (Vojvodina)