Tatjana Puzović vodila Kraguj do pobede

zok-kragujOdbojkašice Kraguja savladale su sinoć Jedinstvo iz Užica u drugom meču baraža za Super ligu sa maksimalnih 3:0 (27:25, 25:16, 26:24) i tako izjednačile rezultat u seriji. Ovo je bila jako važna pobeda za Kragujevčanke, koje će u utorak, u Užicu, imati priliku da naprave možda odlučujući brejk.

Kraguju je za dlaku izmakla pobeda u prvom duelu u Užicu, ali ovaj put izabranice trenera Mratinkovića nisu ništa prepustile slučaju, već su veoma dobrom i zrelom igrom „počistile“ Užičanke u tri seta.

Ipak, nije počelo baš najsjanije za domaće. Odbojkašice Jedinstva su iskoristile veliki psiholiški pritisak pod kojim su evidentno bile igračice Kraguja, pa su u prvom setu diktirale tempo i imale konstantno vođstvo sve do same završnice, kada domaći tim uspeva da smogne snage i napravi preokret, dobivši prvu deonicu sa 27:25.

To kao da je skinulo ogroman pritisak sa pleća Kragujevčanki, koje su već u drugom setu pronašle svoj ritam i veoma ubedljivo dobile ovu deonicu sa 26:16. I u trećem setu odbojkašice Kraguja su diktirale tempo, vodile tokom čitavog perioda, ali umalo da im se pad koncentracije u završnici obije o glavu. Na kraju su ipak domaće uspele da uspešno privedu ovaj set kraju (26:24) i tako dođu do svog prvog trijumfa u ovoj plej-aut seriji.

U dresu Kraguja briljirala je Tatjana Puzović sa 23 poena, koja je bila prosto nezaustavljiva. Sa druge strane prednjačila je Danijela Džaković sa 19 poena.

Naredni, treći meč biće odigran u utorak 15. aprila u Užicu.

Kraguj – Jedinstvo 3:0 (25:23, 25:16, 26:24)