„Šumadinke“ se saplele u Novom Sadu

zkk-sumadija-2014-15

U derbi susretu 6. kola Prve lige Srbije, košarkašice Šumadije poražene su u Novom Sadu od Vojvodine rezultatom 88:62, po četvrtinama 27:10, 26:14, 12:23, 23:15.

Kragujevčanke su dobro otvorile utakmicu. U 3. minutu imale su prednost od 7:4, a onda se desio neverovatan pad u igri “Šumadinki“, koji su Novosađanke znalački iskoristile i za svega šest minuta, serijom 19:1, preokrenule su rezultat u svoju korist, da bi na kraju poluvremena imale i 29 poena “viška“ (53:24).

Tek da bi popravile utisak, Šumadinke su sjajno otvorile treću deonicu. Serijom 10:0, za četiri minuta spustile su razliku na 34:55. U poslednjim minutima ove četvrtine stigle su na „minus 12“ (44:56), ali to je bio njihov maksimum. Domaćin je ponovo preuzeo konce igre u svoje ruke i na kraju zasluženo ostvario trijumf, nastavivši sa maksimalnim učinkom u prvenstvu.

Najbolja na terenu bila je Milena Laković, koja je upisala 23 poena (15 skokova, 6 asistencija), uz indeks korisnosti 38! Efikasnija od nje bila je Pašićeva sa 26 poena. Bivša košarkašica Radničkog, Jelena Prvulović za tri odigrana minuta u dresu Vojvodine postigla je 1 poen.

U timu iz Kragujevca briljirala je Kristina Milošević koja je sa 27 poena bila najefikasnija igračica susreta. Dvocifrena bila je još samo Kristina Raković sa 12 poena.

Uz četiri pobede, ovo je bio drugi poraz za ekipu trenera Darka Jakovljevića, koja će naredne subote dočekati ekipu Srbobrana.